Вчені вперше спостерігали одночасно північне та південне полярне сяйво Сатурна Автор: Lesly · Опубліковано: 12.02.2010 16:03 · Розділ: Наука

Орбітальний телескоп "Хаббл" вперше сфотографував полярне сяйво Сатурна одразу на двох полюсах. Варто зазначити, що можливість спостерігати одночасно два полюси цієї планети випадає дуже рідко.

Всі труднощі в спостереженні планети виникають через кільця Сатурна, які кидають тінь на полюси. На перевелику радість астрономів, раз на 15 земних років, на планеті настає рівнодення. В такі періоди тінь від кілець мінімальна, оскільки сонячні промені падають перпендикулярно екватора. Останнього разу рівнодення на Сатурні спостерігалося 12 серпня 2009 року, саме тому сонячне проміння ще не відкидає великі тіні на полюси планети.

Північне полярне сяйво менше від південного, однак, значно інтенсивніше. Фото взято з сайту lenta.ru
Північне полярне сяйво менше від південного, однак, значно інтенсивніше. Фото взято з сайту lenta.ru

Причини виникнення полярного сяйва на Сатурні є тими ж, що і на Землі: заряджені часточки, що викидаються Сонцем, взаємодіють з магнітним полем планети. Провівши аналіз отриманих з "Хаббла" зображень, дослідники встановили, що південне та північне полярне сяйво суттєво відрізняються між собою. Так, наприклад, північне сяйво менше, однак значно інтенсивніше за південне. Це дає підстави робити висновки, що магнітне поле Сатурна є досить неоднорідним.

Вперше про підтвердження існування полярного сяйва на Сатурні було отримано минулого року за допомогою зонда "Кассіні", який в даний час обертається навколо планети. Тоді було встановлено, що такі явища на планеті можуть досягати висоти більш ніж 1200 кілометрів над умовною поверхнею газового гіганта, тоді я к на землі полярне сяйво не піднімається вище 100-500 кілометрів. Такі відмінності можуть бути пов’язані з відмінностями будови двох планет.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.