Ватикан відхилив кандидатуру посла США Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.04.2009 17:44 · Розділ: Релігія

У президента США Барака Обами з'явилися труднощі в спілкуванні з Папою Римським. Понтифік відхилив три запропоновані президентом кандидатури на пост посла США при Святому престолі. Жоден з претендентів на цю посаду не зміг дістати схвалення глави Римсько-католицької церкви через те, що всі вони виступають за право жінок на аборт. Святий престол же послідовно відмовляє слабкій статі в цьому праві.

Одна з тих, чию кандидатуру забракував Папа, є Керолайн Кенеді - дочка колишнього президента США Джона Кенеді. Її промови в захист абортів викликали несхвалення не лише з боку Святого престолу, але і в середовищі консервативної католицької общини США. Крім того, Папа невдоволений і позицією самого Обами відносно абортів і не схвалює його рішення про зняття заборони на вивчення живих клітин в США.

Подібне вільнодумство в політичних стосунках зі Святим престолом здатне привести до того, що Білий дім може не встигнути підшукати відповідну кандидатуру на пост посла до візиту Обами в Італію. З моменту, коли США встановили офіційні дипломатичні стосунки з Ватиканом, а сталося це в 1984 р., посада посла - як при республіканцях, так і при демократах - займали дипломати, що виступали проти абортів. Новий посол повинен замінити на цій посаді професора Гарвардського університету Мері Енн Глендон, що представляла інтереси США під час президентства Джорджа Буша-молодшого.

Фото взято з сайту utro.ru
Фото взято з сайту utro.ru

Ватикан не встановлює дипломатичних стосунків, не бере участь в міжнародних організаціях і не укладає міжнародних договорів, оскільки є суверенною територією Святого престолу, і незалежність першого прямо виникає з суверенітету останнього. Дипломатичні місії іноземних держав акредитуються при престолі, а не при місті-державі Ватикан. Іноземні посольства і представництва, акредитовані при ньому, зважаючи на малу територію Ватикану розміщені в Римі, так що, наприклад, в столиці Італії може знаходитися її власне посольство.

Джерело utro.ru


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.