В Росії - 12 мішеней для ядерних ракет Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.04.2009 13:00 · Розділ: Політика

Федерація американських вчених опублікувала доповідь, в якій переосмислюється сьогоднішня ядерна доктрина США і даються рекомендації щодо її зміни.

Документ складений як відгук на ініціативу президента Барака Обами про необхідність ядерного роззброєння. Автори доповіді доводять, що система ядерних озброєнь США в тому вигляді, в якому вона існує зараз, неефективна і може бути небезпечна для самих штатів. Більше 5 тисяч боєголовок, що знаходяться на бойовому чергуванні і зберіганні в складі американської ядерної тріади можуть нести загрозу для власних господарів в разі природних катаклізмів.

А для ведення бойових дій їх кількість є надлишковою, що лише змушує країну нести зайві витрати на обслуговування. Вчені пропонують скоротити кількість ядерних боєголовок до мінімуму, а також перенацілити ракети з густонаселених міст на ключові об'єкти російської економіки.

Згідно з документом, список мішеней на території РФ, містить всього 12 об'єктів. Ними є три нафтопереробні заводи - Омський (належить "Газпром"), Ангарський ("Роснефть") і Кирішський ("Сургутнефтегаз"), найважливіші металургійні підприємства - Магнітогорський, Нижньотагільський і Череповецкий металургійні комбінати (належать ММК, "Евразу" і "Северсталі" відповідно), "нікель Норільський", а також належні "Русалу" Братський і Новокузнецький алюмінієві заводи. Список мішеней замикають Березовськая ГРЕС (належить ОГК-4, основним акціонером є німецький E.ON), Среднеуральськая ГРЕС (ОГК-5 і італійська Enel відповідно) і Сургутськая ГРЕС (електростанцій з такою назвою дві, ГРЕС-1 належить газпромовськой ОГК-2, ГРЕС-2 належить ОГК-4 (E.ON)).

Фото взято з сайту utro.ru
Фото взято з сайту utro.ru

На думку американських вчених, в XXI ст. для ефективної ядерної атаки вибирати густонаселені міста непотрібно, оскільки це приведе лише до багаточисельних жертв. Замість цього мішенями слід зробити важливі об'єкти інфраструктури, без яких держава не зможе вести війну.

Раніше пріоритетом у використанні ядерної зброї вважалося знищення як можна більшої кількості населення і особового складу армії ворога. Не дивлячись на те, що вірогідними противниками в доповіді називають не лише РФ, але й Китай, Північну Корею, Іран і Сирію (як приклад автори документа вибрали саме Росію). Федерація американських вчених, хоча і є неурядовою організацією, проте має великий вплив. Вона була створена ще в 1945 р. фізиками-ядерниками, які розробляли першу в США атомну бомбу, і з тих пір на постійній основі консультує Білий дім і військові відомства США. Основна мета Федерації – стратегічне планування і розробка рекомендацій по використанню сучасних видів зброї та діям в кризових ситуаціях. Організація включає 68 нобелівських лауреатів.

Джерело utro.ru


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.