Заїкання викликають гени Автор: Lesly · Опубліковано: 12.02.2010 09:51 · Розділ: Наука

Дослідники з Національного інституту здоров'я (США) виявили три гени, які можуть спричинювати виникнення в людей заїкання – явища, що спостерігається у 3 мільйонів американців і 5% дітей молодшого віку. Оскільки заїкання, як правило, родинне порушення мовлення, фахівці давно підозрювали, що гени відіграють в цьому не останню роль.

Провівши серію унікальних генетичних досліджень за участю цілих "сімейних кланів", яким було властиве заїкання, науковці виявили три варіації в генотипі людини, пов'язані з цією хворобою. А в ході останнього дослідження було виявлено особливу мутацію, яка веде до зазначеного порушення мовлення.

Більшість людей з порушеннями мовлення схильні звинувачували себе в тому, що не здатні подолати заїкання, вважаючи, що могли б позбутися цього недоліку, якби тільки постаралися. Фото взято з сайту freewebs.com
Більшість людей з порушеннями мовлення схильні звинувачували себе в тому, що не здатні подолати заїкання, вважаючи, що могли б позбутися цього недоліку, якби тільки постаралися. Фото взято з сайту freewebs.com

Спеціалісти вважають це відкриття великим кроком вперед, оскільки багато людей схильні звинувачували себе в тому що не здатні подолати заїкання, вважаючи, що могли б позбутися цього недоліку, якби тільки постаралися. Однак тепер встановлено, що заїкання має під собою генетичне підґрунтя.

Нормальна мова включає в себе низку скоординованих м'язових рухів, пов'язаних з диханням, формуванням звуку, рухами гортані, піднебіння, язика та губ. Весь цей складний процес контролюється мозковою діяльністю. Давно було відомо, що при заїканні порушується мовлення, однак причини цього були незрозумілими.

Хоча заїкання властиве людям різного віку, найчастіше воно спостерігається в дітей, які тільки вчаться розмовляти. Таке порушення мови трапляється приблизно у кожної двадцятої дитини, причому, а серед хлопчиків воно зустрічається частіше. Варто зазначити, що у більшості дітей заїкання проходить з віком. Про це переконливо свідчать статистичні дані, за якими тільки 1% дорослого населення страждає від зазначеного порушення мовлення.

Джерело: webmd.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.