Чому ми переїдаємо? Автор: Lesly · Опубліковано: 12.02.2010 08:44 · Розділ: Краса і здоров'я

Дієтологи радять звертати увагу на те як, скільки і коли ми їмо. Тільки завдяки такому жорсткому самоконтролю людина не буде переїдати.

Більшість людей навіть не усвідомлюють, що їжа часто пов'язана з багатьма іншими видами діяльності, які важко відокремити від переїдання. Наприклад, якщо ви маєте звичку жувати чіпси, дивлячись телевізор, поглинати величезні порції поп-корну в кінотеатрі, та не відмовлятися від добавки, навіть якщо вже ситі, це свідчить про те, що ви їсте набагато більше ніж вам потрібно.

Медики зазначають, що переїдання найбільш часто є симптом основної проблеми, а не причиною. Як тільки ви зрозумієте, чому ви переїдете, ви зможете впоратися з реальною проблемою та вийдете на шлях до більш здорового способу життя.

Однією з найбільш поширених причин переїдання є звичайнісінька нудьга. Що може бути краще за те, щоб перекусити, коли нема чим зайнятися. А ще краще, якщо перекус буде супроводжуватися переглядом улюбленої телепередачі. Крім того, є ще категорія людей, яка їсть тільки заради їжі. Безперечно, процес прийому їжі може приносити задоволення, однак не варто перетворювати це на хобі.

Найбільшу кількість їжі ми поглинаємо неконтрольовано під час перегляду улюблених телепрограм. Фото взято з сайту modernguidetohealth.com
Найбільшу кількість їжі ми поглинаємо неконтрольовано під час перегляду улюблених телепрограм. Фото взято з сайту modernguidetohealth.com

Не відстає від "Причини №1" і наступна. Спричинювати переїдання можуть стреси та тривоги. Якщо ви не відноситеся до людей, які, будучи знервованими, гризуть нігті або рвуть волосся на голові, то, мабуть маєте звичку "заїдати стреси".

З "емоційним харчуванням" найбільш часто стикаються жінки, що допомагає їм хоча б до певної міри згладити розчарування. А пов’язана така звичка з тим, що процес поглинання їжі дає людині відчуття контролю і влади, а повний шлунок здатен відволікати від проблем, яких ви хочете уникнути.

Іноді люди, залишаючи одну шкідливу звичку, "підсідають" на іншу. Наприклад, людина, яка звикла, що в неї в руці постійно є сигарета, то щоб уникнути спокуси знову закурити, замінює її на менш шкідливий продукт, що згодом призводить до необхідності постійно щось жувати.

В деяких народів прийнято, щоб столи вгиналися від різноманітних наїдків. А вживання другої, третьої, четвертої … порції є виявом поваги до кухаря. Спробуй тут не переїдати!

В ще інших культурах від людей вимагається бути "великими", що підкреслює їхню силу (якщо це чоловік) або достаток (якщо це жінка).

Багато чоловіків привчаються переїдати, намагаючись догодити спочатку матері, а потім дружині. Як же відмовитися від чергової порції, якщо вся ця смакота готувалася від душі і спеціального для тебе?! У випадку з жінками, їм просто шкода викидати їжу, яку дітлахи залишили на тарілках, хоча можна просто не "перенавантажувати" їхні тарілки.

Джерело: foxnews.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.