Некерований заїзд чотириколісної Shelley Автор: Andriy · Опубліковано: 11.02.2010 15:08 · Розділ: Авто-мото

Фахівці автомобільного дослідного центру Стенфордського університету (Center for Automotive Research at Stanford - CARS), готуються зробити швидкісний штурм знаменитої гори Пайкс-Пік (Pikes Peak), що служить полігоном, де тестуються на підвищену прохідність багато прототипів. Тому головна інтрига полягає в тому, що вчені, котрі затіяли проект, у повному складі залишаться біля підніжжя гори, в той час, як нашпигований електронікою спорткар рушить до її вершини.

Audi TTS Shelley. Фото взято з сайту kolesa.ru
Audi TTS Shelley. Фото взято з сайту kolesa.ru

156 поворотів при сумарному підйомі 20-кілометрової траси на 1440 метрів - така дорога, що веде на вершину Пайкс-Пік. CARS створив автомобіль, який повинен піднятися туди в автономному режимі без водія і будь-якого дистанційного керування, рухаючись дуже швидко. Сучасні високі технології штучного інтелекту дослідники "утрамбували" в Audi TTS, що в базі володіє хорошими спортивними задатками.

Новинку роботобудування назвали Shelley, як пояснюють дослідники, на честь Мішель Мутон (Michele Mouton) - першої жінки, що стала переможцем гонки на Пайкс-Пік.

Електронний мозок Shelley збирає всі дані і порівнює поточне положення машини з цифровою картою траси, прогнозуючи, куди автомобіль потрапить до наступної миті з урахуванням всіх діючих сил. Далі комп'ютер дає команду сервоприводам, керуючим рульовим колесом, педаллю газу, перемиканням швидкостей і гальмівними механізмами. Особливу увагу при цьому робот приділяє збереженню стабільності.

Єдина дистанційна команда, яку спостерігачі-люди можуть послати на борт робота, - "аварійна зупинка", якщо щось піде не так. У всьому іншому Shelley - "самостійна особистість".

Рекордний заїзд Shelley на Пайкс-Пік намічений на вересень (у день сходження на трасі нікого не буде), а поки автомобіль тестують в різних умовах. Так, під час випробувань на соляному озері Бонневіль Shelley показала дивну для автомобіля-робота швидкість, що дорівнює 209,2 км/год.

Джерело kolesa.ru


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.