Проблемою нестачі продовольства на планеті займеться генетика Автор: Lesly · Опубліковано: 11.02.2010 13:16 · Розділ: Наука

Науковці повідомляють, що проблему нестачі продовольства на планеті буде вирішено вже найближчим часом. Це стане можливим завдяки спільній роботі дослідників з Міжнародного консорціуму, яким вперше вдалося розшифрувати генетичний код рослини Brachypodium distachyon.

Учасники консорціуму International Brachypodium Initiative з різних країн Європи, Америки та Азії (провідну роль в якому грають вчені з Великобританії та США), підкреслюють надзвичайну важливість проведеної роботи, адже більша частина сільськогосподарських рослин, які є головними джерелами продуктів харчування для людини, відноситься лише до трьох підродин – "родичі" кукурудзи (Panicoideae), рису (Ehrhartoideae) та пшениці (Pooideae). Раніше біологи вже вивчали геном представників перших двох груп.

Секвенування геному Brachypodium distachyon відкриває можливості для проведення досліджень пшениці та ячменю. Фото взято з сайту brachypodium.org
Секвенування геному Brachypodium distachyon відкриває можливості для проведення досліджень пшениці та ячменю. Фото взято з сайту brachypodium.org

"Ми описали генетичну послідовність дикої рослини Brachypodium distachyon (коротконіжка або двоколоска), яка, наскільки нам відомо, є першим представником підродини Pooideae. Саме її геном нам вдалося секвенувати", - повідомляють науковці.

Аналіз геному Brachypodium distachyon та його порівняння з генетичними особливостями інших злакових, як, наприклад, рис чи сорго, дасть можливість встановити, як розвивалися ці надзвичайно важливі для сучасної людини зернові культури. Крім того, розшифровка геному цієї рослини не тільки облегшить вивчення пшениці та ячменю, але й сприятиме створенню нових сортів злаків, як для виробництва харчових продуктів, так і для біопалива.

Джерело: rian.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.