В Москві відкрилася виставка поцілунків Автор: Lesly · Опубліковано: 11.02.2010 12:09 · Розділ: Події у світі

Напередодні Дня Святого Валентина в Державному Дарвінівському музеї в Москві відкрилася виставка під назвою "Все починається з поцілунку". Організатори експозиції закликають відвідувачів не тільки розглядати твори мистецтва із зображеннями людей, які цілуються, а й самим не соромитися виражати почуття подібним способом.

Основу експозиції склала колекція художника-реставратора Сергія Черкасова, що трагічно загинув у молодому віці, але залишив незвичайну збірку фотографій, листівок, вирізок з журналів, що відображають найрізноманітніші поцілунки.

Тут і бабуся, ніби з казки, ніжно цілує бородатого козлика. А поруч - маленька дівчинка, закривши очі і зморщивши ніс, ткнулася в щоку хлопчика. Звичайно, можна тут побачити і закохану парочку, яка сховалася від дощу під великою парасолею, і навіть зовсім несподіваний кадр, на якому зображено двох нещодавно народжених бегемотиків, що тягнуться губами один до одного.

Поцілунок завжди служив вираженням любові, поваги, пошани, відданості і визнання переваги. Фото взято з сайту findfreegraphics.com
Поцілунок завжди служив вираженням любові, поваги, пошани, відданості і визнання переваги. Фото взято з сайту findfreegraphics.com

Одним словом, на стендах музею цілуються всі. А просто у виставковій залі встановили дерево з омелою. Його тут спеціально розмістили для відвідувачів, які мріють одружитися, адже за існуючим повір’ям, якщо поцілуватися під омелою, то справа неодмінно дійде до весілля.

А молодят чекає ще один сюрприз: для них вхід на виставку абсолютно безкоштовний.

Всі ці заходи, на думку організаторів експозиції, мають відродити значну роль поцілунку в сучасному суспільстві. Адже споконвіку у більшості народів саме поцілунок служив вираженням любові, поваги, пошани, відданості і визнання переваги.

Цілуватися в Дарвінівському музеї можна буде цілих два місяці - виставка поцілунків працюватиме до 11 квітня поточного року.

А нещодавно дослідники з’ясували, що в момент поцілунку задіяні 38 м'язів обличчя, а протягом трихвилинного поцілунку згоряє близько 12 калорій.

Джерело: newsru.com


Інші новини розділу