В Британії розпочалося випробування нової методики відновлення мозку після інсультів Автор: Lesly · Опубліковано: 10.02.2010 17:41 · Розділ: Медицина

Британська біотехнологічна компанія ReNeuron у співпраці з командою медиків із Шотландії отримала остаточний дозвіл на початок новаторських клінічних випробувань, метою яких є встановити настільки ефективним для пацієнтів, які пережили інсульт, може бути методика лікування з допомогою стовбурових клітин.

Процедура лікування передбачає введення мільйонів нервових стовбурних клітин в мозок пацієнтів в надії, що вони відновлять ушкоджені, внаслідок пережитого інсульту, ділянки мозку і тим самим покращать психічний та фізичний стан хворих.

Застосування стовбурових клітин в медицині є однією з найбільш суперечливих передових технологій частково тому, що іноді цейбудівельний
Застосування стовбурових клітин в медицині є однією з найбільш суперечливих передових технологій частково тому, що іноді цейбудівельний

Першу операцію в рамках цього дослідження буде проведено в одній з лікарень Глазго у другому кварталі цього року. Загалом, в рамках клінічного дослідження пройдуть лікування 12 пацієнтів, що пережили інсульт від шести до двадцяти чотирьох місяців тому. А за процесом одужання учасників медики будуть спостерігати протягом двох років.

Дослідники говорять про надзвичайну актуальність впровадження нового методу лікування, адже близько половини всіх людей, що пережили інсульт, залишилися інвалідами в результаті пошкодження мозку.

Потенціал застосування різних видів стовбурових клітин (клітин, що здатні в організмі перетворюватися на інші спеціалізовані клітини) в даний час розглядаються експертами з усього світу. Вважається, що така методика допоможе подолати безліч захворювань, які раніше неможливо було вилікувати.

Однак, технологія використання стовбурових клітин є доволі суперечливою, почасти тому, що іноді стовбурові клітини отримуються із зародків.

Джерело: guardian.co.uk


Інші новини розділу