Солодощі допомагають дітям подолати депресію Автор: Lesly · Опубліковано: 10.02.2010 16:39 · Розділ: Наука

Відомо, що більшість дітей просто не уявляє собі життя без солодощів. Однак, надмірний потяг до солодкого пояснюється тим, що в родині траплялися випадки алкоголізму та депресивні розлади, вважає провідний дослідник Джулія Менела з дослідницького центру у Філадельфії.

Зв’язок між солодощами і можливим розвитком алкоголем немає сенсу, оскільки це два різні методи стимуляції центрів задоволення мозку, переконують науковці. Діти, які схильні до депресій можуть тягнутися до солодкого тільки тому, що цукор дає їм можливість почуватися краще.

"Нам відомо, що солодощі надзвичайно подобаються дітям і дають можливість гарно себе почувати. А деякі діти можуть аж надміру тягнутися до солодкого, що пов’язане з певними особливостями їхнього організму", розповідає доктор Менела.

Солодощі надзвичайно подобаються дітям і забезпечують гарний настрій, стимулюючи центри задоволення в мозку. Фото взято з сайту nydailynews.com
Солодощі надзвичайно подобаються дітям і забезпечують гарний настрій, стимулюючи центри задоволення в мозку. Фото взято з сайту nydailynews.com

Для проведення дослідження, науковці запросили 300 дітей від 5 до 12 років і пропонували їм скуштувати воду з розчиненим цукром (перед кожним учасником було 5 склянок з різною кількістю цукру у воді). Діти повинні були назвати, який напій їм сподобався найбільше.

Отримані дані порівнювалися з розповідями матерів про випадки алкогольної залежності в родинах. Як виявилося, майже в половини дітей хтось в сім’ї мав цю шкідливу звичку, а 25 відсотків дітей скаржилися на депресивні настрої.

Варто зазначити, що ті 37 дітей, в яких були родичі з алкогольною залежністю та депресивними розладами, і які вже в такому ранньому віці на собі відчули, що таке депресія, віддавали перевагу склянкам з водою в яких було розчинено 14 чайних ложок цукру. Більшості інших дітей були до вподоби напої з в середньому 10 ложками цукру.

Однак, якщо дитина споживає екстра-солодку їжу, це не означає, що вона стане алкоголіком. Єдине, про що свідчать такі вподобання, це те, що у сім’ї хтось страждав цією шкідливою звичкою. Наскільки великий в таких дітей ризик продовжити "сімейну традицію" ще належить встановити.

Джерело: yahoo.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.