Microsoft згортає підтримку Linux і Unix в своїх продуктах FAST Автор: Andriy · Опубліковано: 10.02.2010 11:41 · Розділ: Нові технології

Корпорація Microsoft планує поступово відмовитися від підтримки операційних систем сімейств Linux та Unix в своїх корпоративних пошукових продуктах FAST ESP (Enterprise Search Platform). Повідомляється, що вже в наступному релізі пошукової платформи FAST взаємодія з зазначеними операційними системами згортатиметься.

Логотип компанії. Фото взято з сайту news.ferra.ru
Логотип компанії. Фото взято з сайту news.ferra.ru

Тим часом корпоративний пошук залишається дуже вигідним і прибутковим ділом. За даними аналітичної фірми Gartner, в 2008 році доходи від продажу нових ліцензій та організації підтримки на ринку корпоративного пошуку досягли 1,1 мільярда доларів у всесвітньому масштабі.

Крім того, за прогнозами аналітиків Gartner, до 2013 року даний показник доходу зросте до 1,9 мільярдів доларів, при цьому сукупні темпи річного приросту складуть 11,7 відсотка. В даний час на ринку корпоративного пошуку домінують компанії Microsoft і Autonomy, хоча недавно там з'явився новий проект Apache Lucene, реалізований Lucid Imagination.

При цьому Microsoft володіє значною перевагою, реалізуючи ефективний контроль за даними через файлову систему Windows, а також широке коло програм та серверних платформ. Очевидно, прагнучи зберегти своє домінуюче становище на ринку корпоративного пошуку, компанія і усуває підтримку конкуруючих операційних систем з платформи FAST.

Однак рішення Microsoft може негативно позначитися, перш за все, на популярності самої фірмової пошукової платформи. Адже коли в FAST буде реалізована лише підтримка операційних систем сімейства Windows, користувачі цієї пошукової платформи будуть змушені платити за ліцензування Windows, а також за системне адміністрування. А це може спонукати їх до пошуку альтернативних рішень.

Джерело news.ferra.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.