До кінця світу – трохи більше трьох років Автор: Вікторія · Опубліковано: 03.05.2009 11:34 · Розділ: Цікаві факти

Вчені американської Академії наук (NAS) стверджують, що кінець світу настане 22 вересня 2012 року. Причому це буде «кінець світу» у прямому розумінні. Про це говориться в роботі під назвою «Погрози космічної погоди: соціальні і економічні наслідки». У вказаний день, вважають автори дослідження, на Сонці станеться серія спалахів. Зірка викине в космос особливо велику кількість розжарених газів. Наслідком цього стануть небувалі геомагнітні бурі на нашій планеті.

У всіх регіонах Землі можна буде помилуватися північним сяянням (зараз це доступно лише жителям полярних районів), причому воно буде видно навіть вдень. Потім землян чекає справжній «салют» з електричних розрядів і снопів іскор. Через деякий час спостерігати за цією красою стане набагато зручніше, оскільки землянам більше не заважатиме штучне освітлення: на всій планеті за пару хвилин згорять трансформатори, відключаться електромережі, і настане «блекаут» планетарного масштабу. Без світла залишиться мільйони жителів планети.

Фото взято з сайту news.mail.ru
Фото взято з сайту news.mail.ru

З жителів Землі ніхто не загине, але її наслідки, проте, будуть катастрофічними, і протягом наступних місяців жертви почнуть з`являтись. В результаті колапсу перестануть функціонувати водо-, нафто- і газопроводи, зупиняться системи життєзабезпечення в лікарнях; вийдуть з ладу системи зберігання продуктів; економіки більш-менш розвинених країн розіб'є параліч. При цьому швидке відновлення енергосистем неможливе: згорілі трансформатори необхідно замінити новими, але заводи, на яких їх виробляють, працювати не будуть. В результаті відновлення займе довгі роки.

Спалахи на Сонці — явище постійне і добре вивчене. Час від часу світило викидає розжарені гази в навколишній простір (це називається коронарним викидом). Коли цикл сонячної активності знаходиться біля мінімуму, як зараз, такі викиди виникають приблизно раз на тиждень; коли сонячна активність на максимумі, їх може бути декілька протягом доби.

Фото взято з сайту news.mail.ru
Фото взято з сайту news.mail.ru

З швидкістю в мільйони кілометрів на годину ці згустки мчать у тому числі у бік Землі. Магнітне поле нашої планети переймає на себе «удар». Раптові зміни в електромагнітному полі наводять сильний постійний струм, який здатний пошкодити електромережі. Такий ланцюжок на власній шкурі в 2006 році відчули жителі деяких країн Європи: досить банальний енергозбій в Німеччині привів до енергетичного колапсу, наслідки якого відчули на собі 10 мільйонів людей.

Джерело news.mail.ru


Інші новини розділу