Дослідники виявили скам’янілості древнього павука Автор: Lesly · Опубліковано: 10.02.2010 11:25 · Розділ: Наука

Археологи з Канзаського університету (США) та Нанкінського інституту геології і палеонтології (Китай) представили опис нового виду павуків Eoplectreurys gertschi. Останки E. gertschi були виявлені на території Внутрішньої Монголії, автономного регіону на півночі Китаю, у відкладеннях віком близько 165 млн. років.

Скам’янілість Е. gertschi, виявлена у Внутрішній Монголії у відкладеннях віком близько 165 млн. років. Фото взято з сайту compulenta.ru
Скам’янілість Е. gertschi, виявлена у Внутрішній Монголії у відкладеннях віком близько 165 млн. років. Фото взято з сайту compulenta.ru

Скам’янілості павуків, які датуються серединою юрського періоду зустрічаються досить рідко, оскільки незахищені м'які тканини арахнідів погано зберігаються. Високу якість виявленого екземпляра науковці пояснюють тим, що тварина загинула, будучи похованою під шаром дрібних часток вулканічного попелу, які не порушили цілісності хітинового панциру.

За попередніми даними, виявлений екземпляр відноситься до родини восьмиоких павуків (Plectreuridae), яка в наші дні налічує 30 видів, що населяють території південного заходу США, Мексики, Куби і Коста-Ріки. До цього часу вченим були відомі лише два вимерлих представники родини: Palaeoplectreurys Baltica, віком близько 45 млн років, і трохи молодший Plectreurys pittfieldi.

Виявлення Е. gertschi у відкладах середньої юри підтверджує, що ця група павуків існувала ще 120 млн. років тому.

Оскільки зараз Е. gertschi в Китаї не зустрічається, дослідники припускають, що в давнину ареал проживання представників Plectreuridae був значно ширшим. На думку одного з дослідників, Пола Селдена, скорочення території розповсюдження павуків було пов'язане з настанням льодовикового періоду.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.