Магнетизм відіграє ключову роль у надпровідності Автор: Andriy · Опубліковано: 10.02.2010 09:46 · Розділ: Наука

Дослідження високотемпературної надпровідності змушують вчених постійно коректувати класичну теорію механізму цього явища, згідно з якою електрони «склеюються» в пари (електрон-фононна взаємодія) і «обтікають» кристалічну решітку без опору. Нещодавно відкрита «нетрадиційна» надпровідність в залізовмісних матеріалах змусила переглянути теорію утворення куперівських пар електронів. Було зроблено припущення, що в даному випадку "клеєм" служать магнітні спини електронів. Дослідники з Окріджскої національної лабораторії (Oak Ridge National Laboratory) провели ряд експериментів з надпровідниками використовуючи нейтронне розсіювання. У результаті було отримано підтвердження ключової ролі магнітних властивостей електронів в утворенні куперівських пар.

Фото взято з сайту 3dnews.ru
Фото взято з сайту 3dnews.ru

За словами керівника лабораторії Марка Люмсдена (Mark Lumsden), саме магнітна взаємодія забезпечує квантовий стан на макрорівні, який і створює ефект надпровідності. Використовуючи потужне джерело нейтронів Spallation Neutron Source на високопоточному дослідницькому реакторі HFIR (High Flux Isotope Reactor), було проведено дослідження нейтронного розсіювання заліза, телуру і селену. В результаті можна було спостерігати спінове збудження, характерне для надпровідників на основі міді. Розуміння цих процесів дає ключ до створення нових високотемпературних надпровідників, потребу в яких важко переоцінити.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.