Чому комахи можуть мігрувати з величезною швидкістю? Автор: Andriy · Опубліковано: 09.02.2010 17:29 · Розділ: Наука

Фото взято з сайту sci-lib.com
Фото взято з сайту sci-lib.com

Учені пролили світло на поведінку комах під час польоту, завдяки якому вони можуть мігрувати на величезні відстані. Отримані дослідниками факти свідчать про незвичайні здібності комах.

Нагадаємо, багато комах уникають британських зимових холодів, мігруючи восени на зиму у вирій Середземномор'я. Навесні комахи, що відлетіли перечікувати зиму в теплих країнах, повертаються до Великобританії. Вчені вже давно намагаються зрозуміти, як такі маленькі істоти можуть долати відстані в кілька тисяч кілометрів. Чергова наукова робота наблизила дослідників до розуміння описаної вище «дилеми».

Проведені дослідження були профінансовані Науковою радою з біотехнології та біологічних наук (Biotechnology & Biological Sciences Research Council, BBSRC). В експериментальній роботі було задіяно спеціально розроблене радіолокаційне обладнання, спрямоване на вивчення міграції денних і нічних метеликів, що летять на висоті кількох сотень метрів над землею. Так само радіолокаційне обладнання допомогло описати складну поведінку комах. З'ясувалося, що мігруючі комахи вміють вибирати переважні потоки вітру, які доносять їх до місця зимівлі з дуже високою швидкістю - близько 100 км/год. Таким чином комахи «подорожують» більш-менш у напрямку потоків вітру. Під час перельоту комахи тонко коректують напрямок перельоту, не дозволяючи потокам вітру забрати їх у бік від потрібного курсу.

«У мігруючих денних і нічних метеликів проявилася дивовижна здатність використовувати найбільш відповідні потоки попутного вітру. Пролітаючи на значній відстані від поверхні землі, де вітряні потоки досягають своєї максимальної швидкості, нічні метелики отримують можливість дістатися до місця призначення всього лише за кілька ночей»- говорить доктор Чепмен (Dr Chapman).

«За нашими оцінками, в процесі міграції, який ми вивчали, взяло участь більше двох мільярдів комах. Без сумнівів, ці комахи дуже успішно дісталися до місця призначення »- говорить доктор Хілл (Dr Hill).

Отримані в результаті експериментальної роботи уявлення про те, як мігрують комахи мають велике значення для сільського господарства. Частота міграцій залежить від кліматичних умов. Тому уявлення про те, з якою швидкістю відбувається міграція, наприклад, шкідників сільського господарства, допоможе виробити більш своєчасну стратегію боротьби з ними. Отже, дане подання допоможе захистити продукти сільського господарства від нападів комах-шкідників.

Джерело sci-lib.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.