За страх перед фінансовими ризиками відповідає мигдалеподібне тіло Автор: Lesly · Опубліковано: 09.02.2010 15:08 · Розділ: Наука

Ушкодження мигдалеподібного тіла головного мозку звільняє людину від страху перед грошовими проблемами. До таких висновків прийшли науковці з Каліфорнійського технологічного інституту (США) та Університетського коледжу Лондона (Великобританія).

Відомо, що людина не бажає ризикувати навіть у тих випадках, коли ймовірність виграшу значно перевищує можливі втрати. Це явище науковці пов'язують з дією мигдалеподібного тіла - частини лімбічної системи, яка бере участь у формуванні негативних та позитивних емоцій і поведінкових реакцій.

Тривимірна модель мозку. Мигдалеподібні тіла підсвічено. Фото взято з сайту sciencephoto.com
Тривимірна модель мозку. Мигдалеподібні тіла підсвічено. Фото взято з сайту sciencephoto.com

Цю теорію дослідники вирішили перевірити експериментально, запросивши до участі в проекті двох жінок 23 і 43 років з ушкодженням мигдалеподібного тіла мозку, яке розвинулося внаслідок рідкісної хвороби Урбаха-Віте. Функції цієї структури мозку дослідники вивчали, порівнюючи поведінку цих жінок з поведінкою контрольної групb, що складалася з 12 добровольців.

В ході експерименту учасникам запропонували зіграти в оригінальний варіант азартної гри: їм видали по 50 доларів і пропонували робити ставки на результат підкидання монетки. При цьому, умови гри постійно змінювалися. Так, наприклад, в одному випадку вони могли виграти 50 доларів або програти 20, а в іншому - отримати 30 або втратити 40.

При зменшенні різниці між потенційним програшем і виграшем, здорові люди відмовлялися робити ставки. Натомість, жінки з пошкодженими структурами мозку, навпаки, часто ризикували і робили ставки в тих ситуаціях, коли ймовірні втрати перевершували за розмірами виграш.

"Очевидно, мигдалеподібне тіло робить нас більш обережними", - підсумовує один з дослідників, Ральф Адольфс.

А в ході іншого експерименту було з’ясовано, що люди, які не схильні до ризику, не будуть покладаються на удачу навіть тоді, коли їм не загрожують ніякі втрати. Цього разу учасникам пропонували знову робити ставки на результат підкидання монети і, якщо вони вгадували, то отримували 10 доларів, нічим при цьому не ризикуючи. Або вони могли просто забрати собі п'ять доларів, не випробовуючи при цьому долю.

Тут хворі жінки та представники контрольної групи продемонстрували приблизно однакові результати, що свідчить про те, що в таких ситуаціях мигдалеподібного тіла не включається в процес прийняття рішень.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.