Високі футболісти часто стають жертвами упередженого ставлення суддів Автор: Lesly · Опубліковано: 09.02.2010 12:53 · Розділ: Спорт

Футбольні вболівальники давно зауважили, що енергійні невисокі футболісти частіше уникають покарання за більш грубі порушення, ніж їхні високі суперники. А нещодавно дослідники з Роттердамської школи менеджменту (Нідерланди) підтвердили це науково.

Так, в результаті дослідження, було встановлено, що судді ставляться до високих гравців з чітко вираженим упередженням. При цьому, чим більшою була різниця в рості між гравцями, тим з більшою ймовірністю покарання отримував вищий гравець.

60 відсотків суддівських рішень приймаються проти вищого гравця. Фото взято з сайту peopledaily.com.cn
60 відсотків суддівських рішень приймаються проти вищого гравця. Фото взято з сайту peopledaily.com.cn

Проаналізувавши 100 тисяч покарань за зіткнення на футбольному полі (включаючи матчі на рівні країни, Європи та міжнародного рівня), науковці встановили, що 60 відсотків рішень приймалися проти вищого гравця. Цей феномен вони пояснюють тим, що підсвідомо вищі люди сприймаються як більш агресивні.

Ці висновки були підтверджені і подальшим опитуванням, проведеним серед футбольних фанатів. Добровольцям демонстрували фотографій сутичок гравців на футбольному полі і просили передбачити розв’язку цих подій. Із зображень не можливо було встановити, хто винуватець, однак вболівальники зазвичай називали агресором більш високого гравця.

Втім, дослідники зазначили, що на результати дослідження могло вплинути те, що більшість високих гравців грають в захисті і, відбираючи м’яч, не рідко використовують заборонені прийоми. Однак, у проаналізованій науковцями стотисячній вибірці, найбільша кількість порушень спостерігалася серед півзахисників.

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.