Трьом країнам Європи загрожує банкрутство Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.04.2009 11:12 · Розділ: Економіка

Трьом європейським країнам: Ісландії, Ірландії і Австрії - в більшій мірі, загрожує дефолт,. Про це заявив на прес-конференції в Нью-Йорку нобелівський лауреат в області економіки Пол Кругман. У жовтні минулого року фінансова система Ісландії увійшла до глибокої кризи, а в лютому цього року з подібними труднощами зіткнулася і Ірландія.

Раніше конфігурація потенційних країн-банкрутів виглядала іншому. Першою країною, якій загрожує дефолт, виявилася Ісландія. За нею по слідували Угорщина і Латвія. На думку інших експертів, розорення також загрожує Аргентині, Еквадору, Філіппінам, Малайзії, Тайланду, Колумбії, Туреччині і Україні. У жовтні 2008 р. з'явилося повідомлення про те, що на межі дефолта знаходиться Пакистан. Кругман допускає, що зміцнення міжнародних фінансових інститутів допоможе утримати всі ці країни на плаву за рахунок кредитів Міжнародного валютного фонду.

Фото взято з сайту utro.ru
Фото взято з сайту utro.ru

Оцінюючи сировинну базу економіки Росії і Бразилії, Кругман відзначив, що падіння цін на сировину виявилося не настільки драматичним, як чекали багато економістів, і обидва нафтові експортери не втратили контроль над ситуацією. Спостерігачі відзначають, що падіння ринку нафти найближчим часом може припинитися, що повинно стабілізувати сировинні економіки, а можливо, і забезпечить їм деяке зростання. Таким чином, до розорення в цьому секторі ще далеко.

Ще кілька місяців тому визначення "країна-банкрут" застосовувалося, перш за все, в своєму переносному значенні: малось на увазі політичне керівництво тієї або іншої держави, що дискредитувало себе і свою країну певними, абсолютно неприйнятними діями. Але незабаром це поняття можна буде використовувати в його прямому сенсі - держава, що виявилась неплатоспроможною. Багато західних аналітиків переконано, що саме до цього приведе сьогоднішня фінансова криза.

Джерело utro.ru


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.