Чому зникають таргани? Автор: Lesly · Опубліковано: 09.02.2010 08:47 · Розділ: Природа

Сьогодні, мабуть, багато з нас задавалися запитаннями, чому таргани покидають місця постійного проживання. Фахівці теж зацікавилися цим явищем. Деякі навіть порівнюють зникнення цих мешканців квартир з втечею пацюків із тонучого корабля.

Провівши низку спостережень та досліджень, спеціалісти запропонували кілька пояснень того, що відбувається. Отже, дехто припускає, що виною всьому - покращення санітарного стану на продуктових складах і в магазинах завдяки виробництву якіснішої упаковки продуктів. За цією теорією, шкідникам просто нічого їсти, тому вони змушені шукати інший притулок.

Ще одним поясненням раптової втечі тарганів може бути масове використання сильнодіючих отрут з тривалою дією. Або, навіть низькочастотний шум підприємств та передзвін від численних відновлених храмів.

В нашому цивілізованому світі тарганів найбільше відлякують. .. мобільні телефони. Фото взято з сайту somabus.com
В нашому цивілізованому світі тарганів найбільше відлякують. .. мобільні телефони. Фото взято з сайту somabus.com

Ще одним фактором, що відлякує тарганів, можуть бути різкі запахи від пластмасових виробів, меблів, шпалер, лінолеуму. Однак найбільш правдоподібною причиною різкого скорочення чисельності, або, навіть, повного зникнення тарганів науковці вважають високочастотний мобільний зв'язок. Причому, на територіях, де діють старі стандарти GSM та GPRS, жертвами стали саме таргани. В інших країнах, де поширені стандарти третього покоління (UMTS і CDMA 2000), масово гинуть медоносні бджоли.

Відомий нам тарган родом з Азії, а в Європу і Північну Америку потрапив тільки у XVIII столітті, де широко розмножився. Варто зазначити, що при зниженні температури до 5° морозу тарган гине, саме тому на нових територіях він оселився в помешканнях людей, де протягом року підтримуються плюсові температури.

Ціково й те, що рудий тарган може їсти практично все: від залишків людської їжі до паперу, тканин, шкіри взуття, мила, тощо. При цьому, контактуючи як зі свіжими продуктами, так і з брудом, що збирається в щілинах та сміттям, таргани часто стають переносниками різних захворювань, в тому числі гастроентериту, діареї, дизентерії і т.д. А хітинові покриви, які таргани скидають при линянні часто стають причиною виникнення алергічних реакцій в людини.

Джерело: rin.ru


Інші новини розділу