Фахівці пояснили причину австралійських засух Автор: Lesly · Опубліковано: 08.02.2010 13:49 · Розділ: Екологія

Засуха, що охопила південно-західну частину Австралії пов’язана з рясними снігопадами у Східній Антарктиді. Про це повідомили Тас ван Омен та Він Морган, фахівці з Австралійського антарктичного відділу.

Зменшення кількості опадів, яке сьогодні досягає 15-20%, почалося з 1970-х років і можливо пов'язане з глобальним потеплінням. Загалом, засухи в зимовий період тут сприймаються як щось незвичайне. Спеціалісти розповідаєть, що нічого подібного тут не спостерігалося протягом останніх 750 років.

Зменшення кількості опадів, яке досягає 15-20%, почалося в Австралії з 1970-х років і можливо повязане з глобальним потеплінням ifaj.org
Зменшення кількості опадів, яке досягає 15-20%, почалося в Австралії з 1970-х років і можливо повязане з глобальним потеплінням ifaj.org

Разом з тим, на Куполі Закону – крижаному узвишші на узбережжі Східної Антарктиди відбувається не менш аномальне зростання кількості опадів. Причиною таких феноменальних явищ дослідники називають циркуляцію повітряних мас. Іншими словами, відносно прохолодне та сухе антарктичне повітря рухається на північ - у південно-західну Австралію, спричиняючи зменшення кількості опадів. Натомість тепле і вологе повітря поступає у Східну Антарктиду, де спричинює рясні снігопади.

Таке припущення цілком узгоджується з результатами попередніх досліджень, які свідчать про антропогенні причини посухи - а точніше, про те, що підвищення рівня викидів парникових газів у повітря призвели до змін у так званій Південно-Кільцевій моделі атмосферної циркуляції в Південній півкулі.

Джерело: yahoo.com


Інші новини розділу