З вересня мобілки стануть "пронумерованими" і відслідковуватимуться "великим братом" Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.04.2009 11:37 · Розділ: Нові технології

Мобільні телефони, які не будуть зареєстровані в загальній базі даних, після 30 вересня не обслуговуватимуться мобільними операторами. Про це повідомив Володимир Кириченко, заступник начальника Українського державного центру радіочастот. Відповідна процедура набрала чинності 28 березня і передбачає поетапне створення узагальненої бази кодів всіх мобільних телефонів, що реалізовуються в Україні.

Втрати бюджету від сірого імпорту складають 1-1,5 млрд. гривень за рік. Кількість вкрадених телефонів обчислюється сотнями тисяч. І це лише мала частина, оскільки багато власників загублених або викрадених апаратів просто не звертаються в міліцію.

До 30 червня всі, хто здійснює реалізацію мобільних телефонів, мають право надати їх коди в УГЦР. До цих пір можна реалізовувати апарати незалежно від наявності коду в базі даних. В той же час оператори мобільного зв'язку повинні надати в цю ж базу коди всіх телефонів, що є у них на обслуговуванні. А після 30 липня здійснювати підключення вони будуть лише за наявності коди телефону в базі даних.

Нормативними документами передбачений перехідний період в 3 місяці. Тобто оператор обслуговує цей пільговий період, за який необхідно вирішити питання внесення до бази даних. Наприклад, Ви ввезли з-за кордону два апарати, як це дозволено законодавством. Тоді слід звернутися в УГЦР письмово або особисто і зареєструвати їх якщо у вас є відповідні документи.

Якщо власник телефону перебуває тимчасово на території україни, оператор у будь-якому випадкунадсилає абоненту СМС -повідомлення, що через три місяці його телефон буде відключений. При цьому, зміна sim-карти не впливає на загальний режим роботи.

Після 30 червня власники загублених або викрадених телефонів зможуть звертатись в міліцію, і тоді ці апарати будуть занесені в чорний список. Подібний облік ведеться практично у всіх країнах Європи.

До 30 червня можна купувати мобільні телефоники вільно, де завгодно і як завгодно. Діє так званий нульовий варіант, тобто все, що є в мережі до цих пір, вважається законним.

А після цієї дати, купуючи телефон, його потрібно буде перевіряти. Для цього у всіх місцях реалізації подібної продукції мають бути створені відповідні умови. І не вірте продавцям, що обіцяють знижку. Вони зобов'язані надати вам sim-карту для перевірки. Перевірити можна і самому, набравши *#06# або направити СМС на номер 4570. Остання послуга коштує 50 коп. Якщо код відсутній в базі даних, апарат краще не купувати.

Вже зараз оператори мобільного зв'язку заявляють, що Національна комісія з регулювання зв'язку, затіваючи подібний грандіозний проект, сподівається, що профінансує його хтось інший. Адже йдеться про чималих гроші.

В центрі радіочастот запевняють, що можливе подорожчання продукції максимум на 10%.

У компанії «Київстар» говорять і про те, що з технічної і організаційної точки зору перелік серійоних номерів терміналів - складний процес. А регулювальник не встановив чітких критеріїв відносно дати початку формування такого переліку.

Джерело from-ua.com

Особиста думка адміністратора розділу новин:

Як на мене - нічого страшного не станеться... "кулібіни" з радіобазарів швидко придумають спосіб "клонувати" IMEI-номери. Так що під кінець року чекаємо появу "овечок Доллі" серед мобільних терміналів.

Насторожує інше: "дяді" у костюмах всіляко намагаються нас порахувати, однаково причесати і постійно "пасти", щоб ми бува чого не втнули такого... :(


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.