На поверхні Плутона постійно відбуваються інтенсивні зміни Автор: Lesly · Опубліковано: 07.02.2010 12:08 · Розділ: Наука

Дослідники космічних просторів встановили, що карликова планета Плутон змінює забарвлення в залежності від сезону. Астрономи прийшли до таких висновків, проаналізувавши знімки з космічного телескопа "Хаббл".

З допомогою цих знімків, вчені мали можливість вперше вивчати поверхню планети з високою роздільною здатністю, що допомогло виявити не тільки зміни забарвлення в залежності від пори року, але й своєрідні "плями" протяжністю кілька сотень кілометрів.

Поверхня Плутона, порівняно з іншими планетами Сонячної системи, піддається найбільш інтенсивним змінам. Фото взято з сайту nasa.gov
Поверхня Плутона, порівняно з іншими планетами Сонячної системи, піддається найбільш інтенсивним змінам. Фото взято з сайту nasa.gov

Наявність на поверхні Плутона білих, темно-помаранчевих і чорних ділянок наштовхує вчених на думку про те, що на планеті проходять інтенсивні процеси розкладу метану під дією ультрафіолетових променів. Крім того, протягом останніх чотирьох років спостережень, астрономи відмітили, що небесне тіло стає більш червоним, а забарвлення його більш освітленої північної півкулі стає яскравішим.

Такі зміни дослідники пов’язують з таненням льодовиків поблизу північного полюса планети і їх утворенням поблизу південного. Причиною цього є звичайна зміна пір року, які в деяких районах Плутона можуть тривати до 120 земних років (один рік тут триває 248 звичних нам років), при цьому біля північного полюсу перехід від зими до літа відбувається досить різко.

До недавнього часу Плутон вважався найбільш віддаленою повноправною планетою Сонячної системи, однак зараз дослідники перевели її в розряд менш значних небесних тіл – карликових планет.

Джерело: kp.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.