Медики пропонують пересаджувати хворим людям легені свиней Автор: Lesly · Опубліковано: 06.02.2010 13:30 · Розділ: Наука

Спільними зусиллями фахівців з австралійських госпіталів ім. Альфреда та Святого Вінсента, що у Мельбурні, було розроблено методику трансплантації людині легень свині.

Професор Тоні Д'Апайс, співробітник Госпіталю ім. Святого Вінсента, з 1989 року займається розведенням свиней для проведення наукових досліджень в галузі трансплантології. Під час останнього експерименту доктору Д'Апайсу вдалося замінити певні гени свиней генетичним матеріалом людини. Вилучені гени відповідають за вироблення чужорідного білка, який викликає реакцію відторгнення.

За даними статистики, у 2009 році тільки в Австралії померло більше двох сотень людей, не дочекавшись донорських легенів для проведення трансплантації. Фото взято з сайту fds.oup.com
За даними статистики, у 2009 році тільки в Австралії померло більше двох сотень людей, не дочекавшись донорських легенів для проведення трансплантації. Фото взято з сайту fds.oup.com

Далі естафету підхопили фахівці з Госпіталю ім. Альфреда. Вони підключили легені генетично модифікованих тварин до апарата, який використовується для підтримання життєздатності органа до трансплантації. Прилад наповнює легені повітрям та прокачує через них кров, імітуючи процеси, що відбуваються в цьому органі.

За словами Глена Вестола, співробітника Госпіталю ім. Альфреда, при контакті крові людини і легень звичайних свиней реакція відторгнення спостерігалася протягом десяти хвилин, однак легені генномодифікованих свиней, вирощених професором Д'Апайсом, бездоганно працювали протягом декількох годин.

Науковці припускають, що клінічні випробування нової методики почнуться через 5-10 років. А остаточні результати цього дослідження будуть представлені на Всесвітньому конгресі трансплантологів, що відбудеться в Канаді в серпні 2010 року.

У 2009 році тільки в Австралії померло більше двох сотень людей, не дочекавшись донорських легенів для проведення трансплантації. Дослідники сподіваються, що нова методика дозволить значно скоротити смертність серед пацієнтів, які очікують трансплантації, задовольнивши потребу у донорських органах.

Джерело: medportal.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.