В давнину Стоунхендж захищала подвійна огорожа Автор: Lesly · Опубліковано: 06.02.2010 12:26 · Розділ: Цікаві факти

В давнину Стоунхендж (таємничий монумент з каменю, розміщений на відстані близько 130 км на південний захід від Лондона) був обнесений подвійною огорожею. Про це повідомила група британських археологів, яка проводила комплексне дослідження ландшафту довкола стародавньої пам’ятки.

Стоунхендж з висоти пташиного польоту. Фото взято з сайту english-heritage.org.uk
Стоунхендж з висоти пташиного польоту. Фото взято з сайту english-heritage.org.uk

Огорожі, що були зведені навколо Стоунхенджу, утворювали два концентричні кола. За словами дослідників, вони перешкоджали непосвяченим наближатися занадто близько до священних каменів. Крім того, вони могли захищати простих смертних від надприродної енергії, яка, за припущеннями деяких науковців, колись випромінювалася цією вражаючою спорудою.

Дослідникам вдалося встановити період зведення цих огорож. Найімовірніше ці роботи проводилися на зорі бронзового віку (близько 2 тис. років до нашої ери), коли сам Стоунхендж вже був повністю завершений (будівництво монументу проводилося в кілька етапів та тривало орієнтовно з 3000 до 1900 року до нашої ери).

Ще по сьогодні тривають дискусії щодо початкового призначення Стоунхенджа, проте більшість дослідників погоджуються, що це було священне місце, пов'язане з культом води і, можливо, культом мертвих.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу