Сумна статистика пасхальних свят Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.04.2009 12:40 · Розділ: Події у світі

Під час святкування католицької Пасхи країнах Центральної Америки загинуло 258 чоловік та 775 поранено. Найбільша кількість жертв зареєстрована в Нікарагуа. З четверга, коли в країні почалися торжества, по неділю тут загинули 67 чоловік. У Гондурасі - 55, Сальвадорі - 53, Гватемалі - 50, Коста-Ріці - 29 і в Панамі - чотири людини, повідомляють місцеві служби порятунку.

Причиною настільки великого числа жертв стало зловживання спиртними напоями, перевищення швидкості на дорогах, а також купання в заборонених місцях. У країнах Центральної Америки пасхальні свята супроводжуються народними гуляннями з великим розмахом, тому цей час є найважчим для рятувальних служб. Щороку за час свят тут гинуть декілька сотень осіб, а кількість поранених, що отримали серйозні каліцтва зазвичай обчислюється тисячами.

За традицією, в більшості латиноамериканських країн свято Воскресіння Христа оголошується костюмованими ходами, що змальовують останні дні життя Спасителя. Такі заходи почали проводитися з 1833 р., після спустошливої епідемії холери, яка проходила по всій Центральній Америці.До цієї постановки учасники самі виготовляють різні костюми і готуються до своїх ролей майже весь рік. По сюжету, артисти показують Таємну вечерю, потім зраду Іуди, суд і виголошення вироку Христу процесію до хреста, розп'яття і, нарешті, воскресіння. Щороку подивитись на пасхальні свята до Центральної Америки приїжджає більше мільйона чоловік.


Інші новини розділу