Daienese D-Air буде захищати не тільки мотогонщиків Автор: Andriy · Опубліковано: 05.02.2010 13:29 · Розділ: Нові технології

Чи вірите, чи ні, але дуже скоро ступінь захищеності вуличного мотоцикліста зробить дуже серйозний крок вперед, наблизивши рівень безпеки до того, що пропонують автомобілі. Звичайно, мова йде не про машини на зразок Renault Megane, які «вибивають» максимум на тестах безпеки EuroNCAP - до такого рівня мотоциклістам ніколи не піднятися із-за відкритої конструкції байків і загальної малої маси системи «мотоцикл-райдер».

На вигляд, звичайний гоночний комбінезон - система захована від погляду. Фото взято з сайту 3dnews.ru
На вигляд, звичайний гоночний комбінезон - система захована від погляду. Фото взято з сайту 3dnews.ru

Новітня розробка в області безпеки - система D-Air від одного з провідних виробників мотоекіпіровки, італійської Dainese. Система складається з безлічі датчиків і подушки безпеки, все це вбудовано в суцільний гоночний комбінезон. Принцип дії аналогічний автомобільної подушці - тільки у випадку з мотоциклом, тут фіксується не тільки удар по корпусу байка, але й падіння мотоцикліста, що передбачає будь-який сценарій розвитку аварії.

Вигляд системи Dainese D-air. Фото взято з сайту 3dnews.ru
Вигляд системи Dainese D-air. Фото взято з сайту 3dnews.ru

Технологія відкатала повний гоночний сезон 2009 року в MotoGP, ставши додатковим захистом багатьом райдерам. У їх числі опинився і претендент на титул чемпіона, іспанець Хорхе Лоренцо, який втративши контроль над мотоциклом під час австралійського етапу, дав привід для радості інженерам Dainese - система відпрацювала бездоганно, Лоренцо відбувся невеликими ударами (і це при падінні з мотоцикла на швидкості 180 км/г!).

Падіння Хорхе Лоренцо на етапі в Австралії, D-Air відпрацював прекрасно. Фото взято з сайту 3dnews.ru
Падіння Хорхе Лоренцо на етапі в Австралії, D-Air відпрацював прекрасно. Фото взято з сайту 3dnews.ru

У сезоні 2010 г D-Air ще буде проходити випробування і вдосконалюватися, тому що зараз кожному такому комбінезону потрібна команда фахівців - не дуже зручно в міських умовах, правда? Але в 2011 році Dainese планує випустити серію екіпіровки, укомплектовану D-Air і призначену для вуличного застосування. Зараз гоночний комбінезон з повним захистом коштує від $1000 до $3500, але представники Dainese заявляють, що інноваційне екіпірування коштуватиме не набагато більше.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.