Виявлено ген, що відповідає за порушення зору Автор: Lesly · Опубліковано: 05.02.2010 13:14 · Розділ: Наука

Дослідники з австралійського Мельбурна переконані, що на розвиток далекозорості в людини в першу чергу впливають генетичні фактори. Це відкриття, на їхню думку допоможе розробити ефективні ліки, які запобігатимуть погіршенню зору.

У ході дослідження науковці вивчали генетичний матеріал 551 добровольця, намагаючись виявити зміни в генотипі, які викликають захворювання очей. У результаті клопіткої роботи було встановлено, що за правильний розвиток органа зору відповідає ген HGF і зміни саме в цьому гені викликають хвороби очей, розповідає керівник проекту, професор Пол Бейрд.

"Насправді, ми ще не знаємо, що спричинює розвиток далекозорості. Але нам вдалося відкрити перший ген, що відповідає за зміни в роботі органа зору, - сказав доктор Бейрд. –Це, безперечно, важливе відкриття, адже тепер нам відомо, які механізми відповідають за розлади зору".

Далекозорістю страждає близько 10% населення землі і ця кількість постійно зростає. Фото взято з сайту medicinenet.com
Далекозорістю страждає близько 10% населення землі і ця кількість постійно зростає. Фото взято з сайту medicinenet.com

Варто зазначити, що далекозорістю страждає близько 10% населення землі. При такомі діагнозі людина відчуває труднощі при читанні, часом і неї можуть спостерігатися помутніння зору, підвищена втомлюваність і головний біль. На сьогоднішній день в боротьбі з далекозорістю медики застосовують окуляри, контактні лінзи або лазерну корекцію зору.

Дослідники припускають, що зміни в гені HGF призводять до того, що око втрачає здатність утримувати в фокусі об’єкти, які знаходяться на близькій відстані. Розуміння причини порушення зору допоможе знайти нові ефективні препарати для лікування далекозорості та інших розладів зору. "Ми помітили зміни в цьому гені не тільки у людей з далекозорості, але і з короткозорістю", - додав Бейрд.

Однак, для розробки ліків доведеться провести ще чимало досліджень, затратити багато часу та зусиль. Але відкриття гена відповідального за далекозорість та короткозорість, звузить діапазон пошуків та допоможе розробити цілеспрямовану методику лікування.

Джерело: canada2day.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.