Голландці вдихнули нове життя у списаний літак Автор: Lesly · Опубліковано: 05.02.2010 12:07 · Розділ: Події у світі

Голландці переобладнали раритетний літак ІЛ-18 на одномісний готель класу люкс з видом на злітно-посадочну смугу. У свій час застаріле, по сучасних мірках, судно встановило 20 світових рекордів дальності та висоти польоту з різним навантаженням.

Розробка Іл-18 почалася в 1954 році, а перший експериментальний політ був здійснений влітку 1957 року, а ще через два роки розпочалася комерційна експлуатація лайнера. У той період Іл-18 користувалися величезною популярністю зважаючи на свою економічність, рівень комфорту і безпеки. Фактично це був перший радянський проект, що отримав широкий попит на світовому ринку.

Повітряне судно випускалося серійно з 1959 по 1978 рік. За цей час було зібрано 719 літаків, з них 564 пасажирських, решта були спеціалізованими (військові, льодової розвідки, метеорологічні). На сьогодні в експлуатації залишилося три Іл-18; їх використовують для вантажних перевезень в африканських екваторіальних країнах.

Іл-18 був першим радянським проектом, що отримав широкий попит на світовому ринку. Фото взято з сайту livejournal.com
Іл-18 був першим радянським проектом, що отримав широкий попит на світовому ринку. Фото взято з сайту livejournal.com

Протягом останніх 15 років вже застарілий Іл-18 служив рестораном. Тепер же його перетворили на готель з комфортабельним двомісним номером, в якому є джакузі, кондиціонери, домашній кінотеатр, безкоштовний Wi-Fi, і увага, навіть сауна. Шкода, що літак не літає, весело було б попаритись в сауні на висоті телькох тисяч метрів, а необхідні аксесуарчики до сауни можна знайти по ссилці тут. За одну ніч в переобладнаному лайнері доведеться викласти кругленьку суму – 350 євро. У номер можна замовити шампанське, заплативши ще 45 євро, а також замовити доставку квітів.

Про власника нового готелю не повідомляється нічого, однак припускається, що це скоріше всього своєрідний рекламний хід, адже дохід від такого бізнесу становитиме менше 13 тис. євро на рік.

Варто зазначити, що подібні проекти існують і в інших країнах. Так, наприклад, житель Коста-Ріки переобладнав Boeing-727 у комфортний чотиримісний готель. А в Стокгольмі (Швеція) один із застарілих лайнерів перетворили на готель з 25 звичайних номерів і одного люксу. Однак, щоб "продегустувати" таку екзотику, доведеться в деякій мірі пожертвувати комфортом: номери тут не перевищують шести квадратних метрів, а зручності розташовуються "на поверсі", як і в звичайному літаку. Вартість проживання в літаку-готелі становить 120 євро за ніч у звичайному номері і 300 євро за люкс.


Джерела: belta.by, wikipedia.org


Інші новини розділу