Заняття спортом не всім приносять користь Автор: Lesly · Опубліковано: 05.02.2010 11:02 · Розділ: Спорт

Дослідники з Лондонського університету (Великобританія) стверджують, що мільйони людей даремно витрачають час, займаючись бігом, плаванням чи іншими видами спорту. Користь від фізичних навантажень отримують лише ті люди, у яких є певні гени, переконують науковці.

У ході дослідження, в якому взяло участь 500 добровольців з Європи та США, було встановлено, що користь від занять спортом буває різною для різних людей, а 20% населення планети не отримує користі від фізичних навантажень. І це тільки з тієї причини, що у них відсутні гени, які відповідають за отримання користі від спортивних вправ.

Для таких людей щоденний біг або робота на тренажерах не виконуватиме функцію профілактики серцево-судинних захворювань. Щоб гарно виглядати та чудово почуватися, в першу чергу, їм треба впорядкувати харчування.

20% населення планети не отримує користі від фізичних навантажень. Фото взято з сайту blogspot.com
20% населення планети не отримує користі від фізичних навантажень. Фото взято з сайту blogspot.com

Спостерігаючи за добровольцями, які займалися спортом по 30 хвилин п'ять днів на тиждень, вчені встановили, що через шість, дванадцять і двадцять тижнів організми більшості учасників почали поглинати істотно більше кисню під час навантажень. Однак у 20% людей максимальний рівень споживаного кисню виріс менш ніж на 5%, іншими словами, позитивних змін практично не було. У 30% волонтерів не збільшилася чутливість до інсуліну, що свідчить про те, що спорт не зміг би їм допомогти знизити ризик розвитку діабету.

Спрогнозувати, яким буде обсяг споживаного кисню можна по 30 генах. А одинадцять з них відповідають за рівень користі, яку людині принесуть заняття спортом.

"Ми знаємо, що низькі рівні максимально споживаного кисню відносяться до ключових факторів ризику передчасних захворювань та смертей, тому сьогодні існує тенденція всім пацієнтам з такими симптомами рекомендувати фізичні навантаження, - розповідає керівник проекту, Джеймс Тімонс. - Ми сподіваємося, що в найближчому майбутньому такі рекомендації будуть даватися тільки тим людям, які дійсно отримуватимуть від цього користь", - підсумував він.

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.