Розвиток деяких видів раку можна попередити Автор: Lesly · Опубліковано: 05.02.2010 09:55 · Розділ: Медицина

За даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я, оприлюдненого до Всесвітнього дня боротьби з раком, близько 40 відсотків ракових захворювань можна було б запобігти, якщо б люди перестали курити, переїдати, обмежили вживання алкоголю та займалися спортом.

Ракові захворювання є причиною кожної восьмої смерті у світі, - це більше ніж СНІД, туберкульоз та малярія разом узяті. ВООЗ попереджає, що якщо не вжити серйозних заходів, кількість летальних випадків внаслідок раку зросте від 7,6 млн. в цьому році до 17 мільйонів до 2030 року.

Близько 40 відсотків ракових захворювань можна було б запобігти, якщо б люди перестали курити, переїдати, обмежили вживання алкоголю та займалися спортом. Фото взято з сайту ehow.com
Близько 40 відсотків ракових захворювань можна було б запобігти, якщо б люди перестали курити, переїдати, обмежили вживання алкоголю та займалися спортом. Фото взято з сайту ehow.com

Експерти повідомляють, що 21 відсоток усіх випадків ракових захворювань пов'язаний з інфекціями, такими як вірус папіломи людини, або ВПЛ, що викликає рак шийки матки, та збудники гепатитів, що провокують розвиток раку шлунка і печінки. В західних країнах широко застосовуються вакцини для запобігання цих видів ракових захворювань, однак в країнах, що розвиваються їх практично немає. Наприклад, майже 80 відсотків смертей у світі від раку шийки матки припадає саме на бідні держави.

Зважаючи на ці цифри, фахівці з ВООЗ рекомендують політикам впроваджувати освітні програми для чиновників та населення, щоб ознайомити їх з можливостями зниження ризиків розвитку ракових захворювань, а також популяризувати використання протиракових вакцин.

У західних країнах, переконані медики, найпоширеніших видів ракових захворювань (рак легень, грудей і товстої кишки) можна було б уникнути, якщо б люди змінили звичний спосіб життя. Щоб знизити ризик небезпечного захворювання, людям рекомендується кинути курити, обмежити споживання алкоголю, уникати тривалого перебування на сонці, а також підтримувати в нормі вагу за допомогою здорового харчування та фізичних навантажень.

Джерело: cnsnews.com


Інші новини розділу