Як не втратити зір при роботі за комп'ютером? Автор: Lesly · Опубліковано: 04.02.2010 17:03 · Розділ: Краса і здоров'я

Погіршення і втрата зору є однією з найактуальніших проблем для людей зрілого віку. Слід зазначити, що захворювання очей досить підступні: протягом тривалого часу вони можуть не "видавати" себе жодними симптомами. Саме тому, фахівці радять щороку навідуватися до офтальмолога для перевірки стану здоров’я очей.

Однак, не тільки зрілим людям загрожують хвороби зору. Одне з нових, проте, досить поширених захворювань - синдром сухого ока, або комп'ютерний зоровий синдром – може вражати зір і молодих людей. З назви захворювання зрозуміло, що в групу ризику виникнення цієї недуги входять люди, які працюють за комп’ютером.

Коли людина зосереджено дивиться на монітор, око не моргає. Фото взято з сайту numtan.com
Коли людина зосереджено дивиться на монітор, око не моргає. Фото взято з сайту numtan.com

Зазвичай, око робить рухи повіками (моргає) 20 разів на хвилину. При цьому рогівка змазується 2 тисячами слізних залоз. Але коли людина зосереджено дивиться на монітор, око не моргає. В результаті, очі пересихають, а це, у свою чергу, провокує розвиток фолікулярного сухого кон'юнктивіту, який завдає затятим любителям посидіти за комп’ютером чимало дискомфорту.

Щоб уникнути таких проблем, варто дотримуватися простих правил, одне з яких, час від часу закривати очі на 5-7 хвилин і розслаблятися. Коли повіки закриті, око перебуває у свого роду вологій камері, яка живить та відновлює його. Ввечері офтальмологи радять робити компреси. Для цього достатньо змочити рушник у теплій воді, викрутити його і накласти на кілька хвилин на закриті очі. Ця процедура допоможе прогріти очні м’язи та поліпшити кровопостачання очей.

Варто пам’ятати, що очі, як і тіло вцілому, потребують відпочинку. Так само, як ми тренуємо тіло, необхідно тренувати очі. Гімнастику для очей можна чудово сумістити з фізичними навантаженнями для тіла, відвідуючи 1-2 рази на тиждень заняття з тенісу, бадмінтону, волейболу. Ці види спорту змушують гравця зосередитися на рухомому предметі, що надзвичайно здорово для очей.

Про користь плавання мабуть і говорити не варто. Слід лише зазначити, що у плавців активно рухається шия, посилено працюють судини головного мозку і, відповідно, поліпшується робота очних м'язів.

Джерело: mobus.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.