Науковці пропонують добувати прісну воду з … повітря Автор: Lesly · Опубліковано: 04.02.2010 15:56 · Розділ: Наука

Науковцям вдалося створити павутину зі штучного полімерного матеріалу, яка здатна збирати і втримувати на собі значні кількості конденсованої води після ранкового туману. На думку фахівців, цей винахід може використовуватися для отримання води у разі відсутності водних джерел.

У ході дослідження група китайських вчених під керівництвом Лей Цзяна з Пекінської національної лабораторії молекулярних наук вивчала особливості будови волокон павутини, які дають їй можливість збирати великі краплі води. "Це незвичайна і дуже цікава властивість волокон павутини. Людська волосини, наприклад, на це не здатна", - розповідає Цзян.

Особливості будови волокон павутини дають їй можливість збирати і утримувати на собі великі краплі води. Фото взято з сайту аlbum.usandeep.com
Особливості будови волокон павутини дають їй можливість збирати і утримувати на собі великі краплі води. Фото взято з сайту аlbum.usandeep.com

Зазвичай павутина тримається на двох головних нитках, які утримують всю систему концентричних кілець, витканих з нанометрових волокон. Коли на цих кільцях починає конденсуватися вода, волокна ниток стискаються, утворюючи щільні конусоподібні вузли, які розділені між собою тонкими перемичками. Перемички формуються з паралельних нановолокон, по яких вода переміщується до найближчого вузла, де зливається з іншими крапельками води.

Крім того, краплі конденсованої води переміщуються до центру вузлів ще й під дією капілярних сил, які створюються поверхневим натягом води і направляють крапельки рідини від викривленої ділянки конічного вузла туди, де його кривизна мінімальна.

Вивчивши принципи "роботи" павутини зі збирання ранкової роси у великі краплі води, науковцям вдалося створити штучний матеріал, здатний імітувати функції павутини. Нейлоновий аналог, розроблений вченими, витримується в розчині полімерів, а після висихання, здатен формувати систему щільних вузлів.

Дослідники сподіваються, що їхній винахід знайде широке застосування в нових приладах, призначених для видобування води з повітря, яке характеризується підвищеною вологістю.

Джерело: rian.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.