Риб'ячий жир допомагає зберегти душевне здоров’я Автор: Lesly · Опубліковано: 04.02.2010 13:43 · Розділ: Медицина

Міжнародна група дослідників з Австрії, Швейцарії та Австралії повідомила, що щоденне вживання капсул риб’ячого жиру здатне попередити виникнення та сповільнити розвиток психічних розладів. До таких висновків науковці прийшли провівши дослідження за участю 81 пацієнта, що відносилися до групи ризику виникнення психічних розладів.

Для проведення дослідження відбиралися добровольці, в яких в сімейній історії були випадки захворювання на шизофренію чи схожі психічні розлади, або люди в яких були виявлені слабкі симптоми цих захворювань.

Учасників експерименту розділили на дві групи, одна з яких протягом 12 місяців щодня споживала риб'ячий жир у формі капсули з 1,2 г жирних кислот омега-3, а інша група отримувала плацебо.

Дослідники радять назначати молодим людям рибячий жир з метою профілактики психічних розладів. Фото взято з сайту health.learninginfo.org
Дослідники радять назначати молодим людям рибячий жир з метою профілактики психічних розладів. Фото взято з сайту health.learninginfo.org

За станом здоров'я добровольців стежив керівник проекту, доктор Пауль Аммінгер, який повідомив, що в групі, яка приймала риб’ячий жир було зафіксовано тільки 2 випадки психічних розладів, тоді як у другій – 11.

Як було встановлено в результаті клінічних спостережень, тримісячний курс прийому риб'ячого жиру за ефективністю відповідав курсу медикаментозного лікування. Цей давно відомий препарат на чверть скорочує кількість захворювань психозами. За припущеннями дослідників, така дія риб’ячого жиру пояснюється високим вмістом в ньому жирних кислот омега-3, які позитивно впливають на мозок.

Медичні препарати, які зазвичай назначають при душевних розладах мають низку негативних побічних ефектів, включаючи ожиріння і розлади сексуальних функцій, що унеможливлює їх використання в багатьох випадках. Натомість, риб’ячий жир загальнодоступний і добре засвоюється, не викликаючи небажаних реакцій організму. Саме тому, дослідники радять назначати молодим людям риб'ячий жир з метою профілактики психічних розладів.

Джерело: news.open.by


Інші новини розділу