В столиці Латвії з’явиться музей пам’яті жертв Голокосту Автор: Lesly · Опубліковано: 04.02.2010 12:37 · Розділ: Культура

Айнарс Шлесерс, заступник голови правління Ризької думи (Латвія) і рабин Менахем Баркахан, керівник єврейської релігійної громади "Шамір" на днях підписали протокол про створення в історичному центрі столиці Латвії музею гетто. Планується, що музей стане місцем поминання жертв Голокосту.

Під час церемонії підписання протоколу представник мерії зазначив, що музей гетто стане невід'ємною частиною латвійської столиці. "Якщо ми забуваємо історію, то не можемо йти в майбутнє. Ми повинні вшановувати пам'ять тих, хто постраждав і загинув. Ми не повинні забувати про те, якою була доля єврейського народу під час Другої світової війни", - сказав Шлесерс. "Зведення музею продемонструє, що Латвія – багатонаціональна країна, в якій представники всіх національностей можуть відчувати себе як вдома", - додав він.

Пам’ятник жертвам Голокосту в латвійській Ризі. Фото взято з сайту baltinfo.ru
Пам’ятник жертвам Голокосту в латвійській Ризі. Фото взято з сайту baltinfo.ru

Відкриття музею у час дуже скрутної економічної ситуації - свідчення того, що Латвія і, зокрема, Рига готові взяти на себе турботу про збереження пам'яті про важливі історичні події, зазначає прес-служба Ризької думи.

Ще кілька місяців тому Менахем Баркаган повідомляв, що до літа 2010 року всі підготовчі роботи будуть завершені і можна буде приступити безпосередньо до реалізації музейного проекту. За попередніми оцінками вартість зведення музею складе 5-7 млн. євро. Ініціатором проекту виступає вже згадана релігійна громада "Шамір", представники якої висловлюють сподівання, що будівництво музею підтримають також інші організації.

Музей гетто неодмінно стане місцем паломництва як місцевих, так і закордонних туристів. До музейного комплексу ввійдуть кафе та інші інфраструктурні об'єкти, припускають організатори проекту.

Ризьке гетто, утворене нацистами 23 серпня 1941 на околиці міста в російсько-єврейському кварталі Риги, існувало до 1943 року. За цей час тут було розстріляно близько 26 тисяч євреїв, в тому числі 8 тисяч дітей до 10 років.

Джерела: baltinfo.ru, baltic-course.com


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?