Медалісти частіше страждають від розумових розладів Автор: Lesly · Опубліковано: 04.02.2010 11:32 · Розділ: Цікаві факти

Група вчених з Великобританії та Швеції прийшла до висновку, що люди, які можуть похвалитися золотою медаллю за відмінне навчання в школі частіше за школярів з середньою успішністю страждають біполярним розладом.

В ході дослідження було проаналізовано успішність майже 714 тисяч шведських школярів, які завершили обов'язкову середню освіту в 1988-1997 роках. Критерієм успішності були результати іспитів, які учні здавали у віці 15 і 16 років. Отриману інформацію науковці порівняли зі статистичними даними госпіталізацій з біполярним афективним розладом, що раніше називався маніакально-депресивним психозом, в досліджуваній групі.

Відмінники майже в чотири рази частіше страждають біполярним розладом в порівнянні зі школярами із середньою успішністю. Фото взято з сайту berwick.journallive.co.uk
Відмінники майже в чотири рази частіше страждають біполярним розладом в порівнянні зі школярами із середньою успішністю. Фото взято з сайту berwick.journallive.co.uk

Провівши аналіз, вчені встановили, що учні, які одержували тільки відмінні оцінки, майже в чотири рази частіше страждали біполярним розладом в порівнянні зі школярами із середньою успішністю. А діти з поганою успішністю потребували медичної допомого внаслідок зазначеного розладу майже в два рази частіше за учнів, які "дотримувалися правила золотої серединки".

Крім того, в ході дослідження підтвердилося те, пацієнти з біполярним розладом частіше інших отримували відмінні оцінки з музики і шведської мови. Можливий зв'язок між лінгвістичними та музичними здібностями і зазначеним захворюванням був виявлений в ході попередніх досліджень.

Незважаючи на виявлений зв'язок між успішністю і подальшим розвитком біполярного афективного розладу, фахівці наголошують, що більшість людей, що одержували у школі відмінні оцінки, не мають проблем з психікою.

А минулого року вчені із США з'ясували, що приблизно в половині випадків біполярні розлади проходить з віком самі по собі. Виявлену закономірність дослідники пов'язали з тим, що у віці близько 25 років відбувається дозрівання передфронтальної кори головного мозку, що іноді може негативно відбиватися на поведінці та настроях людини.

Джерело: medportal.ru


Інші новини розділу