Успішність в житті залежить від щільності допамінових рецепторів Автор: Lesly · Опубліковано: 04.02.2010 09:51 · Розділ: Наука

Дослідники з Колумбійського та Пітсбурзького університетів, що в США довели, що в людей з високим положенням в суспільстві, які відчувають адекватну соціальну підтримку, у смугастому тілі головного мозку спостерігається більш висока, у порівнянні з іншими, щільність допамінових рецепторів підтипів D2 і D3.

Нейромедіатор допамін відіграє ключову роль у так званій системі нагород і заохочень. Падіння рівня цієї речовини стимулює людину на постановку мети, натомість, її виділення приносить почуття радості і задоволення. Активність смугастого тіла, як розповідають науковці, підвищується у відповідь на дію несподіваних або незвичних подразників, які асоціюються з можливою нагородою.

Допамін відіграє ключову роль у так званій системі нагород і заохочень, стимулюючи людину на постановку мети та приносячи почуття радості і задоволення. Фото взято з сайту en.wikipedia.org
Допамін відіграє ключову роль у так званій системі нагород і заохочень, стимулюючи людину на постановку мети та приносячи почуття радості і задоволення. Фото взято з сайту en.wikipedia.org

Для експерименту фахівці відібрали дев'ять чоловіків і п'ять жінок у віці від 25 до 37 років. Соціальний статус добровольців визначався дуже просто: від них вимагалося тільки вказати свою професію та освіту, а також професію дружини/чоловіка та батьків. На основі цих даних і обчислювалося значення індексу в межах від 8 до 66.

Крім того, учасники повинні були заповнити ще одну анкету, за якою психологи визначали рівень підтримки та розуміння, які людина отримує від своїх родичів, друзів, колег по роботі та знайомих. А для визначення щільності допамінових рецепторів у смугастому тілі, дослідники використовували методику позитронно-емісійної томографії.

Результати вимірювань продемонстрували те, що в людей, які займають вище соціальне становище, вища щільність допамінових рецепторів. "Мені здається цілком логічним, - коментує відкриття Джон Крістал, редактор журналу Biological Psychiatry, в якому опублікований звіт про це дослідження, - що в люди з високою щільністю допамінових рецепторів вирізняються високою ініціативністю та цілеспрямованістю, а тому і добиваються в цьому житті більше ніж інші".

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.