Продано раніше невідомий портрет пензля Пікассо Автор: Lesly · Опубліковано: 04.02.2010 08:47 · Розділ: Культура

В ході торгів аукціонного дому Крістіс (Christie's), що відбулися цими днями в Лондоні, присвячених "Мистецтву імпресіонізму і модернізму" та "Мистецтву сюрреалізму" була продана раніше невідома картина Пабло Пікассо "Голова жінки (Жаклін)" за 8,1 млн. фунтів стерлінгів (13 млн. доларів США).

Варто зазначити, що кінцева ціна картини більш ніж вдвічі перевищила стартову, що орієнтовно становила 3-4 млн фунтів.

Картина "Голова жінки" – це портрет другої дружини художника, написаний в 1963 році. Через чотири роки шедевр опинився в руках приватного колекціонера, який до цього часу не виставляв "Жаклін" на загальний огляд. Кому належала картина - залишилося таємницею. Організатори аукціону відмовилися назвати як попереднього, так і нового власника картини.

Дружина Пікассо вважала, що у неї дуже коротка шия, тому художник іронічно подовжив її. Фото взято з сайту bbc.co.uk
Дружина Пікассо вважала, що у неї дуже коротка шия, тому художник іронічно подовжив її. Фото взято з сайту bbc.co.uk

Вцілому, на аукціоні було продано лотів на загальну суму в 66,7 млн. фунтів стерлінгів, серед яких були картини "Циганка" (1910-1911 роки) Кеса Ван Донгена, "Гола зі схрещеними ногами" (1936 рік) Анрі Матіса, "Мадемуазель Грімпрель з червоною стрічкою у волоссі" (1880 рік) П'єра-Огюста Ренуара.

Крім того, на торгах було встановлено новий рекорд: картина Наталії Гончарової, російської художниці-авангардистки, "Іспанка" (1916 рік) була продана за 6,3 млн. фунтів стерлінгів, що стало рекордною ціною за твір живопису жінки-художниці.

Вчора в Лондоні відбулися торги іншого аукціонного дому – Сотбіс (Sotheby's), - де на продаж було виставлено роботи імпресіоністів і сучасних художників.

Джерело: bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?