Солярії визнано канцерогенними Автор: Lesly · Опубліковано: 03.02.2010 17:18 · Розділ: Краса і здоров'я

Канадська Асоціація дерматологів вже давно виступає проти використання соляріїв. А тепер медики розпочали масштабну кампанію націлену на інформування молодих жінок і підлітків про небезпеку від штучного загару.

Доктор Шеріл Розен, національний директор проекту "Програма ознайомлення зі шкідливим впливом сонячних променів", розповіла, що діяльність її команди в першу чергу була орієнтована на підлітків і жінок до 20 років, адже саме вони найчастіше користуються послугами соляріїв.

Крім того, асоціація дерматологів домагається введення заборони в Канаді на відвідування соляріїв для осіб, яким не виповнилося вісімнадцяти. Такі заходи стали критично необхідними, оскільки на даний час меланома є третьою за поширеністю формою раку серед молодих жінок та підлітків.

В багатьох жінок бронзовий загар асоціюється з красою. Фото взято з сайту bellagracetanningsalon.com
В багатьох жінок бронзовий загар асоціюється з красою. Фото взято з сайту bellagracetanningsalon.com

Проблему значно ускладнює те, що в багатьох жінок загар асоціюється з красою, розповіла Шеріл, підсумувавши результати розмов з молоддю у фокус-групах.

Минулого року робоча група Всесвітньої організації охорони здоров'я з вивчення ракових захворювань класифікувала ультрафіолетові пристрої для засмаги як "канцерогенні для людини". Солярії та ультрафіолетове випромінювання були переведені в категорію факторів високого ризику виникнення раку.

Однак, Дуг Макнаб, президент найбільшої в Канаді компанії Fabutan Sun Tan Studios, яка надає послуги по штучному загару, оспорює зв'язок між меланомою та ультрафіолетовим опроміненням.

Дослідження, які виявляють відношення між ультрафіолетом і раковими захворюваннями не свідчать про причинно-наслідковий зв’язок, вважає він. "Це все одно, що плавати в басейні і потонути, але це не можна назвати причинно-наслідковим зв’язком", - пояснює свою точку зору Макнаб.

Крім того, він зазначив, що підлітки до 18 років обов’язково повинні отримати згоду батьків перш ніж засмагати в солярії. А людям з молочно-білою шкірою та блакитними очима взагалі не рекомендуються такі процедури.

На думку бізнесмена, штучний загар дає батькам можливість контролювати тривалість ультрафіолетового опромінення їхніх дітей, тоді як при перебуванні на відкритому просторі це не можливо.

У свою чергу, інша група дослідників попереджає, що сонцезахисні креми не забезпечують 100% захисту від шкідливих сонячних променів. Вони рекомендують поступово збільшувати тривалість перебування на сонці, використовувати сонцезахисні засоби в помірних кількостях а також вдягати на прогулянку великі капелюхи, або брати з собою парасольки.

Джерело: onespot.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.