В емоційно неврівноважених людей частіше розвивається інтернет-залежність Автор: Lesly · Опубліковано: 03.02.2010 15:04 · Розділ: Суспільство

Чим більше часу людина проводить, блукаючи нетрями всесвітньої мережі, тим більш нещасною вона стає. Про це повідомили дослідники з університету Лідса (Великобританія), опитавши 1319 добровольців.

Дослідження проводилося з допомогою он-лайн анкет, які були розміщені на сайтах різних соціальних мереж. Середній вік респондентів становив 21 рік.

Проаналізувавши відповіді учасників опитування, британські психологи прийшли до висновку, що 18 чоловік - або 1,2 відсотка респондентів були інтернет-залежними. Переважна більшість людей з цієї категорії страждала різними депресивними розладами.

Є люди, які повністю втрачають відчуття часу, потрапивши в мережу. Іноді це заходить так далеко, що перешкоджає вести нормальний спосіб життя. Фото взято з сайту olap.ca
Є люди, які повністю втрачають відчуття часу, потрапивши в мережу. Іноді це заходить так далеко, що перешкоджає вести нормальний спосіб життя. Фото взято з сайту olap.ca

Терміном інтернет-залежність дослідники назвали такий стан людини, коли спілкування в реальному світі практично повністю витісняється спілкуванням в інтернет-чатах або соціальних мережах.

Крім того, опитування дозволило встановити, що більшість користувачів інтернету не скаржаться на психологічні проблеми або психічні розлади. "Звичайно, є люди, які повністю втрачають відчуття часу, потрапивши в мережу. Іноді це заходить так далеко, що перешкоджає вести нормальний спосіб життя", - розповідає керівник проекту, Катріона Морісон.

За словами вчених, інтернет-залежні люди переживають депресивні розлади середнього або важкого ступеню. Однак, основна небезпека полягає в тому, що цей тип залежності не завжди піддається безпомилковому діагностуванню.

Натомість, доктор Воєн Бел, співробітник Інституту психіатрії Лондонського університету, вважає, що люди, які страждають інтернет-залежністю, зазвичай емоційно неврівноважені. На користь своєї точки зору він приводить інші дослідження, які доводять, що люди схильні до депресій та інших психологічних розладів, більш схильні до розвитку залежності, а не навпаки.

"Звісно є люди з депресивними розладами, для яких інтернет стає змістом життя. Але ж є люди, які весь свій час тратять на перегляд телепрограм, читання книг, чи просто безкінечно ходять по магазинах. В нас немає жодних підстав вважати, що проблема криється в самому інтернеті", - вважає Бел.

Джерело: bigmir.net


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.