Тривале вигодовування грудним молоком вбереже малюків від проблем із зайвою вагою Автор: Lesly · Опубліковано: 03.02.2010 13:56 · Розділ: Краса і здоров'я

Тривале вигодовування немовлят грудних молоком вберігає їх від проблем із зайвою вагою в дорослому житті. Про це повідомили співробітники з Університету Копенгагена (Данія), провівши дослідження за участю більше 5 тисяч чоловіків і жінок, що народилися в датській столиці з 1959 по 1961 рік.

В зазначений період медики рекомендували батькам починати переводити дітей на тверду їжу у віці 4-6 місяців, однак, багато сімей наважувалися переставати годувати малюків грудним молоком вже після одного-двох місяців.

Оптимальний вік відлучення немовляти від грудей - шість місяців. Фото взято з сайту iparentingmediaawards.com
Оптимальний вік відлучення немовляти від грудей - шість місяців. Фото взято з сайту iparentingmediaawards.com

Дослідники розділили учасників на дві групи. В першу ввійшли добровольці, які перебували на грудному вигодовуванні як мінімум до двох з половиною місяців, другу групу перевели на звичайну їжу в три з половиною місяці, або пізніше. Крім того, 17% людей були відлучені від грудей до досягнення ними двомісячного віку, а 46% перейшли на звичайний раціон після чотирьох місяців.

У ході дослідження було встановлено, що в однорічному віці діти, яких годували грудним молоком довше, мали нижчий індекс маси тіла, натомість в пізньому дитинстві та юності тривале годування грудьми ніяк не позначилося на вазі учасників.

Однак, зв’язок між тривалістю грудного годування та вагою чітко проявлявся у зрілому віці: було встановлено, що кожен місяць годування грудним молоком на 5-10 відсотків знижував ризик того, що після сорока в учасників дослідження виникнуть проблеми із зайвою вагою.

Зваживши отримані результати, датські лікарі дійшли до висновку, що оптимальний вік відлучення немовляти від грудей - шість місяців. Однак, не варто твердо дотримуватися цієї рекомендації, - іноді, матері змушені змінювати раціон дитини до півроку, але, в будь-якому разі, не варто цього робити до досягнення малюком 4-місячного віку.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.