Орбітальний телескоп зафіксував дивне небесне тіло Автор: Lesly · Опубліковано: 03.02.2010 12:47 · Розділ: Цікаві факти

Дослідники отримали з космічного телескопа "Хаббл" знімки загадкової комети P/2010 A2, яку вже встигли назвати "безголовою". Незвичайне небесне тіло, на думку науковців, скоріше є не кометою, а слідом зіткнення двох астероїдів.

Вперше комету, яку прийнято позначати P/2010 A2, було помічено 6 січня цього року американськими астрономами з Центру вивчення навколоземних астероїдів ім. Лінкольна. Новий об’єкт привернув до себе увагу незвичайною орбітою, властивою скоріше астероїдам ніж кометам.

Ще більш дивною виявилася будова комети, голову якої фактично замінили дивні хрестоподібні стрічкові структури; саме за це її назвали "безголовою". В ході подальшого аналізу знімків, з’ясувалося, що у цього небесного тіла добре розвинений хвіст, однак не було виявлено конденсації біля ядра.

На зображенні, отриманому з Хаббла, видно дивні хрестоподібні стрічкові структури біля маленького ядра та своєрідний хвіст з потоку осколків. Фото взято з сайту timeslive.co.za
На зображенні, отриманому з Хаббла, видно дивні хрестоподібні стрічкові структури біля маленького ядра та своєрідний хвіст з потоку осколків. Фото взято з сайту timeslive.co.za

Однак це не був останній сюрприз від P/2010 A2: з допомогою фотографій, зроблених "Хабблом" 25 і 29 січня, було встановлено, що ядро нової комети знаходиться зовні кометного гало, хоча мало б розміщуватися всередині. Нічого подібного фахівці ніколи раніше не бачили.

"Якщо наша гіпотеза вірна, два невеликих і раніше невідомих астероїди нещодавно зіткнулися, утворивши потік осколків, які під дією сонячного вітру сформували свого роду хвіст", - говорить астроном Девід Джуітт з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

"Виявлене "Хабблом" ядро може бути останками цього зіткнення", - додав він.

За оцінками вчених, розмір ядра P/2010 A2 складає близько 140 метрів. Для більш точних висновків необхідно зробити ще кілька знімків космічним телескопом.

Джерело: trend.az


Інші новини розділу