Їжу на МКС постачатимуть корейці Автор: Lesly · Опубліковано: 03.02.2010 09:53 · Розділ: Події у світі

За повідомленням міністерства науки і технології Південної Кореї, в меню космонавтів Міжнародної космічної станції (МКС) можуть потрапити чотири корейські національні страви.

В результаті досліджень, проведених московським Інститутом медико-біологічних проблем (ІМБП) при Російській Академії Наук, було встановлено, що корейське смажене м'ясо, варений рис з гострими овочами та м'ясом і суп з водоростей надзвичайно корисні для космонавтів. До переліку рекомендованої для космічних мандрівників їжі ввійшов і національний корейський напій - сік шовковиці.

Корейська кухня сприяє покращенню процесів травлення і збільшення кількості корисних мікроорганізмів у кишечнику. Фото взято з сайту mykoreankitchen.com
Корейська кухня сприяє покращенню процесів травлення і збільшення кількості корисних мікроорганізмів у кишечнику. Фото взято з сайту mykoreankitchen.com

Вперше корейська їжа потрапила в космос у квітні 2008 року, коли на борту МКС перебувала перша південнокорейська жінка-космонавт, Лі Со Ен. Тоді вона привезла з собою квашену капусту.

А тепер, після наукового підтвердження того, що корейська кухня "сприяє покращенню процесів травлення і збільшення кількості корисних мікроорганізмів у кишечнику", Південна Корея сподівається на постійну співпрацю з РФ та іншими країнами-членами "космічного" проекту у сфері постачання на МКС своїх національних страв.

Раніше повідомлялося про підписання угоди між південнокорейським Інститутом атомної енергії та ІМБП про постачання кількох видів напоїв і готових страв для 520-денної імітації міжпланетної експедиції "Марс-500", яка стартує в березні цього року.

Основні підготовчі роботи по проекту польоту на Червону планету "Марс-500" проводять дослідники з московського ІМБП за участю Європейського космічного агентства. 520-денна імітація міжпланетної експедиції теж проходитиме у Москві. Цей проект стане останнім етапом клопіткої підготовки до міжпланетної подорожі.

Варто нагадати, що в липні 2009 року завершився 105-денний експеримент імітації космічної подорожі у рамках підготовки до експедиції "Марс-500", в якому взяли участь шість європейських і російських "марсонавтів".

Джерело: rian.ru


Інші новини розділу