Соціальні мережі допомагають правоохоронцям розкривати злочини Автор: Lesly · Опубліковано: 03.02.2010 08:47 · Розділ: Кримінал

Ведучи доволі детальну переписку в соціальних мережах, таких як Twitter, люди не задумуються, що за ними хтось може стежити. Однак, не варто про це особливо турбуватися: спостерігають в основному за злочинцями, з метою визначити коло їхніх знайомств, а також структуру злочинної групи, якщо така існує.

Правоохоронці розповідають, що останнім часом банди більш широко використовують

Twitter і Facebook, іноді розміщуючи там інформацію, яка допомагає поліції розслідувати злочини. "З допомогою соціальних мереж можна дізнатися, те, що ви б ніколи не дізналися про людину іншим шляхом", - повідомив Дін Джонстон з Каліфорнійського бюро з питань наркоторгівлі.

Технічно підковані бандити часто "зависають" в соціальних мережах, де вони можуть вільно погрожувати, тим, хто їм не догодив, вихвалятися своїми злочинами, обмінюватися секретними даними про конкурентів та "своїх людей" по всій країні.

Правопорушники часто розміщують в інтернеті фото та відео своїхробіт, навіть не здогадуючись, що такі сліди можуть бути використані як докази проти них. Фото взято з сайту watoday.com.au
Правопорушники часто розміщують в інтернеті фото та відео своїхробіт, навіть не здогадуючись, що такі сліди можуть бути використані як докази проти них. Фото взято з сайту watoday.com.au

Поліцейські не називають, скільки злочинців користуються Twitter та Facebook і, взагалі, відмовляються обговорювати цей феномен, побоюючись розкриття їхніх методів ведення розслідування. Проте, стверджують, що яка б нова технологія не з’явилася, злочинці будуть випробовувати та використовувати її.

В свою чергу, представники Twitter і Facebook зізнаються, що співпрацюють з поліцією і надають інформацію про своїх користувачів за умови пред'явлення ордера.

А заступник шерифа округу Лос-Анджелес, Девід Ангіано, якимй займається відстеженням в мережі графіті-вандалів, - молодіжних груп, що іноді переростають в банди. Вони повідомляють своїх друзів, про те, що збираються щось розмалювати, а іноді розміщують посилання на фотографії чи відео своїх робіт.

"Часто вони просто не можуть встояти, щоб не похвалитися своєю "роботою", навіть не здогадуючись про те, що сліди, які вони залишають за собою часто використовуються в якості доказів, – розповідає Ангіано. – І це саме той випадок, коли власний язик виявляється ворогом".

Джерело: cbsnews.com


Інші новини розділу