Сьогодні Mitsubishi покаже гігантський OLED-дисплей Автор: Andriy · Опубліковано: 02.02.2010 15:59 · Розділ: Нові технології

Дисплеї на базі органічних світлодіодів (OLED) перевершують дисплеї, виготовлені за іншими технологіями, за більшістю показників, але поки не можуть конкурувати з ними за розмірами і ціною.

Фото взято з сайту ixbt.com
Фото взято з сайту ixbt.com

Компанія Mitsubishi обіцяє показати на виставці Integrated Systems Europe (ISE) 2010, що відкривається 2 лютого в Амстердамі, що, принаймні, перший з названих недоліків цілком можна подолати. Наочним підтвердженням успіхів компанії повинен стати прототип гігантського OLED-дисплея розміром 149 дюймів по діагоналі. Це більше, ніж у будь-якого іншого OLED-дисплея, що випускається на даний момент. Габарити виробу складають 1920x3264 мм.

Відомо, що фахівцям Mitsubishi вдалося створити модулі OLED, що не мають рамки. З них можна збирати панелі великого розміру, в тому числі криві поверхні. Як видно, 149-дюймовий екран зібраний з таких модулів.

На жаль, роздільна здатність екрану не вражає - вона дорівнює всього лише 1088x640 пікселів, так що для перегляду відео високої чіткості «панелька» не годиться. Як стверджується, крок пікселя, що дорівнює 3 мм, дозволяє розглядати зображення на екрані навіть з невеликої відстані, але областю застосування таких панелей, безумовно, будуть не домашні телевізори, а екрани, що встановлюються в громадських місцях. Цьому сприяє і висока яскравість, що досягає 1500 кд/кв.м, що істотно вище яскравості типових рідкокристалічних панелей. Нагадаємо, що OLED-дисплей не має системи підсвічування - на відміну від рідкокристалічних екранів, світяться самі пікселі зображення, що забезпечує високу контрастність, дозволяє зменшити товщину екрану і спростити його монтаж.

Джерело ixbt.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.