На "полюсі холоду" зафіксовано рекордно високу температуру Автор: Lesly · Опубліковано: 02.02.2010 15:18 · Розділ: Події у світі

Вчора було зафіксовано найбільш теплий лютневий день в якутському Оймяконі, який сперечається за звання "полюсу холоду" Північної півкулі з розміщеним неподалік Верхоянськом.

В середині дня 1 лютого стовпчики термометрів піднялися вгору до позначки мінус 15,3 градуси за Цельсієм, що є небувало високою температурою для цієї пори року. Причиною потепління став південно-східний вітер, який дує з боку Охотського моря, несучи з собою тепле повітря. Метеорологи стверджують, що подібної температури тут не фіксувалося за весь час проведення інструментальних спостережень.

В 1924 році академік Сергій Обручов зареєстрував в Оймяконі температуру - 71,2°C, завдяки чому маленьке поселення на сході Якутії прославилося на весь світ якполюс
В 1924 році академік Сергій Обручов зареєстрував в Оймяконі температуру - 71,2°C, завдяки чому маленьке поселення на сході Якутії прославилося на весь світ якполюс

Попередній "теплий" рекорд для 1 лютого був зафіксований в Оймяконі в 1999 році, коли стовпчики термометрів показували 19,3 градуса нижче нуля. А найбільш теплим лютневим днем до цього часу вважалося 17 лютого 1985, коли спеціалісти зафіксували тут 16,2 градуси морозу.

Загалом, за даними фахівців, зараз на північному сході Якутії середньодобова температура повітря перевищує норму на 12-20 градусів.

Оймякон – це невеличке поселення на сході Якутії, чисельність населення якого становить близько півтисячі чоловік. Середня температура взимку тут складає 47,0° морозу, а іноді опускається до −50 °C.

Як вже зазначалося, до цього часу тривають суперечки щодо того, яке місце повинне вважатися "полюсом холоду" на планеті. За офіційними даними, найнижча температура була зафіксована в Оймяконі в 1933 році і складала 67,7 градусів морозу, натомість у Верхоянську в 1892 році температура впала до −67,8 °C (в Оймяконі в той час спостереження не велись). Однак, за неофіційними даними в 1924 році академік Сергій Обручов зареєстрував в Оймяконі набагато нижчі покази термометра - 71,2 °C морозу.

Крім того, як повідомляє Головна геофізична обсерваторія РФ, в Оймяконі абсолютні річні мінімуми в середньому на 3,5 °C нижчі ніж у Верхоянську. Таким чином, можна припустити, що в Оймяконі в 1892 році спостерігалися більш низькі температури.

Джерела: rian.ru, wikipedia.org


Інші новини розділу