Схильність до суїциду передається по спадковості Автор: Lesly · Опубліковано: 02.02.2010 14:09 · Розділ: Наука

Група дослідників під керівництвом Мартіна Колі, в минулому співробітника німецького Інституту психіатрії імені Макса Планка в Мюнхені, а тепер працівника Інституту геноміки людини ім. Джона Хасмана в Майямі, США, встановила, що суїцидальна поведінка може бути обумовленою генетичними факторами.

В ході дослідження науковці вивчали геном 394 пацієнтів з депресивними розладами, 113 з яких пробували покінчити з життям. ДНК цих людей порівнювали з генетичним матеріалом 366 здорових волонтерів. Потім було проведене повторне дослідження, за участю 744 німців і 921 афро-американця, з яких 152 і 119 чоловік відповідно намагалися накласти на себе руки.

Дослідники виявили 5 мутацій в генетичному коді, які в більшій мірі властиві людям, що намагалися вчинити самогубство. Фото взято з сайту wordpress.com
Дослідники виявили 5 мутацій в генетичному коді, які в більшій мірі властиві людям, що намагалися вчинити самогубство. Фото взято з сайту wordpress.com

В результаті було виявлено 5 мутацій в генетичному коді, які в більшій мірі були властиві людям зі спробами вчинити самогубство. Ці зміни, так звані одинарні нуклеотидні поліморфізми, були зафіксовані у двох генах, пов’язаних з формуванням та розвитком нервових клітин. Носії таких мутацій виявилися в 4, 5 разів більш схильними до суїцидальної поведінки.

Вивчаючи поведінку близнюків, а також поведінку різних членів родини та їхній генотип дослідники отримали підтвердження, що виявлені мутації, а отже і схильність до самогубства та спроб самогубства може передаватися по спадковості. При цьому, генетичні фактори ризику виникнення суїцидальної поведінки не мають нічого спільного з відповідними психічними розладами.

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.