Встановлено ще одну причину розвитку карієсу Автор: Lesly · Опубліковано: 02.02.2010 13:01 · Розділ: Краса і здоров'я

Декоративна косметика не така безпечна, як це було прийнято вважати, встановили дослідники з університету Сан-Пауло, вивчивши продукцію десяти відомих виробників косметики.

При цьому особливу увагу вчені приділили вивченню хімічного складу улюбленого жіночого косметичного засобу – губної помади. Під час наукових експериментів було встановлено, що до складу більшості помад входить твердий парафін, який є надзвичайно шкідливим для зубної емалі.

Звичайно, концентрація парафіну в помаді не висока, однак при щоденному використанні, ця речовина може призвести до ушкодження емалі і, навіть, карієсу, попереджає провідний дослідник, Антоніо Хабьєр. Небезпека парафіну криється в тому, що він здатний прилипати до поверхні зубів разом з мікроскопічними часточками їжі, утворюючи сприятливе середовище для розмноження патогенних бактерій. Видалити залишки парафіну можна лише з допомогою зубної щітки, що слід робити регулярно.

При щоденному користуванні косметикою, протягом року в організм жінки потрапляє близько 2,5 кг різних хімічних сполук. Фото взято з сайту alibaba.com
При щоденному користуванні косметикою, протягом року в організм жінки потрапляє близько 2,5 кг різних хімічних сполук. Фото взято з сайту alibaba.com

В іншому випадку, вже протягом двох тижнів спостерігається активне розмноження мікроорганізмів у результаті накопичення на зубах патогенних шарів з парафіну та їжі. Це призводить до появи в емалі тріщин, непомітних неозброєним оком. Однак вже через кілька місяців з’являються великі каріозні порожнини. Саме тому, спеціалісти рекомендують при частому використанні помад покривати зуби спеціальними захисними засобами.

Нещодавно було встановлено, що при щоденному користуванні косметикою - кремами, масками, скрбами, тональними кремами, пудрою, рум'янами, тощо – в організм жінки потрапляє близько 2,5 кг різних хімічних сполук на рік.

А дослідники з Масачусетського інституту в США підрахували, що більшість жінок наносять на тіло більше 20 різних косметичних засобів, при цьому, тільки кожна десята жінка звертає увагу на термін придатності косметики.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.