Сьогодні американці відзначають День бабака Автор: Lesly · Опубліковано: 02.02.2010 10:47 · Розділ: Пам'ятні дати

За давньою традицією, сьогодні американці спостерігають за бабаком, який вилазить з нори. Вважається, що по його поведінці можна судити наскільки ранньою (чи навпаки, пізньою) буде весна. Зокрема, якщо день похмурий, тварина не бачить своєї тіні і спокійно вилазить з нори, це свідчить про швидке закінчення холодів. Однак, якщо бабак побачить свою тінь і ховається назад в нору, весна не прийде ще тижнів шість.

День бабака вперше офіційно відзначали 2 лютого 1886 року. Саме тоді бабаку дали ім'я "Філ з Панксутоні - ясновидець з ясновидців, мудрець із мудреців, провісник із провісників і видатний провидець погоди". А місто Панксутоні, батьківщину Філа, було названо "Всесвітньою столицею погоди".

Варто зазначити, що перший прогноз "видатного провидця погоди" збувся: був хмарний день і бабак виліз зі своєї домівки. Того року і справді була рання весна. Однак, загалом прогнози Філа, якщо опиратися на записи, що ведуться вже більше 100 років, збувалися лише на 39 відсотків.

Вважається, що по поведінці бабака можна судити наскільки ранньою буде весна. Фото взято з сайту howstuffworks.com
Вважається, що по поведінці бабака можна судити наскільки ранньою буде весна. Фото взято з сайту howstuffworks.com

Після виходу в 1993 році відомого фільму "День бабака" з Білом Мюрреєм та Енді МакДауел в головних ролях, популярність невеличкого містечка Панксутоні стрімко зросла. Вже у 1997 році подивитися на віщування Філа приїхали 35 тис. цікавих з різних куточків США, що вп’ятеро перевищує чисельність населення всіх міст округу.

Сама ж церемонія передбачення погоди проходить наступним чином: вранці 2 лютого до будиночка бабака підходять члени Клубу Бабака з Панксутоні. Всі вони, за традицією, одягнені в смокінги і циліндри. Один з цих джентльменів, якого обирають заздалегідь, виконує головний ритуал дня – витягає Філа з його домівки і вислуховує пророцтво, яке бабак "шепче" йому на вухо. Потім прогноз погоди на найближчі 6 тижнів, отриманий від "провісника з провісників" повідомляється всім гостям церемонії. А в деяких містах США та Канади в цей день на честь бабака проводяться веселі святкування.

Історія виникнення свята корінням сягає сивої давнини. Виявляється, звичка перекладати відповідальність за свої передбачення на "братів менших" існувала ще в Давньому Римі, де 2 лютого святкували День їжака. Прогноз погоди в цей день складався на основі поведінки розбудженого їжака, який вилазив з нори, або ховався подалі, в залежності від того, чи помічав власну тінь.

Пізніше традицію підтримували і в Західній Європі, а перші переселенці привезли з собою в Північну Америку. Однак, за океаном роль "видатного провидця погоди" перейшла бабаку, оскільки їжаки там не водилися.

Джерело: tatar-inform.ru


Інші новини розділу

 • Сьогодні світ відзначив Міжнародний день пива

  Сьогодні світ відзначив Міжнародний день пива · lesya · 07.08.2015 23:05

  Сьогодні світ відзначає незвичне свято - Міжнародний день пива (англійською International Beer Day). Свято є неофіційним, але за вісім років свого існування воно нбуло небувалого розмаху, перетворившись з невеликого фестивалю на масштабне дійство, яке святкують на п’яти континентах.

  Міжнародний день пива, за уже усталеною традицією, відзначають в першу п’ятницю серпня. А засновником дійства став Джесс Авшаломов, один власник бару в американському місті Санта-Круз. Літній період Джесс вибрав тому, що, по-перше, на вулиці стоїть спека, тож і кухоль прохолодного напою любителі пива вип’ють залюбки, по-друге, серпень є досить віддаленим від інших пивних свят. І щоб не було забагато алкоголю, він вирішив відсвяткувати День пива у серпні.

  Вперше цю дату відзначили у 2007 році в місті Санта-Круз, штат Каліфорнія. Вже через чотири роки цей невеликий містечковий фестиваль став міжнародним святом, що відзначалося в ста тридцяти восьми містах двадцяти трьох країн світу. Ще рік по тому дійство охопило двісті сім міст у п’ятдесяти країнах.


 • Сьогодні світ відзначає День шоколаду

  Сьогодні світ відзначає День шоколаду · lesya · 11.07.2014 13:55

  Усі дівчата, які, дбаючи про власну фігуру, змушені відмовлятися від улюблених шоколадних ласощів, сьогодні мають повне право себе потішити довгоочікуваними солодощами – в цей день, одинадцятого липня, світ відзначає Всесвітній день шоколаду. Свято вже досить немолоде, адже його заснували французи ще в 1995 році.


 • У Москві вшанували Володимира Висоцького

  У Москві вшанували Володимира Висоцького · kseniya_www · 01.08.2013 20:21

  25 липня виповнилося 33 роки з дня смерті легендарного артиста, поета і музиканта Водимира Висоцького. У Москві ця дата була відзначена Днем пам’яті.


 • Сьогодні у світі відзначають День таксиста

  Сьогодні у світі відзначають День таксиста · lesya · 22.03.2013 13:54

  Сьогодні всі водії таксі відзначають своє професійне свято - 22 березня у світі традиційно святкують Міжнародний день таксиста.


 • В Італії відзначили День дерева

  В Італії відзначили День дерева · lesya · 22.03.2012 16:27

  Вчора, 21 березня, в Італії відзначили День дерева. Це свято, яке традиційно відзначають в Італії, є символом оновлення та єднання людини з природою.