Науковці проводять ДНК-тестування останків Тутанхамона Автор: Lesly · Опубліковано: 02.02.2010 08:37 · Розділ: Наука

Результати ДНК-тестування останків фараона Тутанхамона будуть представлені в Каїрському музеї (Єгипет) 17 лютого цього року.

Поховання наймолодшого єгипетського володаря, який сів на престол у дев'ятирічному віці (бл. 1333 до н. е.) і помер за загадкових обставин приблизно через десять років, була виявлена в Долині царів у 1922 році британськими вченими під керівництвом Говарда Картера. Гробниця стала світовою сенсацією, оскільки не була розграбованою, як це сталося з більшістю інших поховань. Головним скарбом, виявленим британцями, стала золота похоронна маска, інкрустована ляпіс-блакиттю та напівдорогоцінним камінням, вага якої складає 11 кілограм. Мумія Тутанхамона лежала в трьох саркофагах, один з яких теж був золотим.

Тутанхамон, мабуть, найбільш відомий і, разом з тим, найбільш таємничий з правителів давнього Єгипту. Фото взято з сайту compulenta.ru
Тутанхамон, мабуть, найбільш відомий і, разом з тим, найбільш таємничий з правителів давнього Єгипту. Фото взято з сайту compulenta.ru

У серпні 2008 року єгипетські спеціалісти взяли зразки ДНК у мумії Тутанхамона і двох мертвонароджених дітей, що знаходилися поруч, маючи намір з’ясувати, чи були вони його нащадками і чи справді їхньою матір'ю була Анхесенамон, одна з шести відомих дочок Нефертіті. На думку вчених, результати дослідження допоможуть також виявити мумію самої Нефертіті.

Тутанхамон, мабуть, найбільш відомий і, разом з тим, найбільш таємничий з правителів давнього Єгипту. Його батьком був фараон Ехнатон, а про матір ми не знаємо нічого. Також невідомі причини смерті юного володаря. Деякі вчені вважають, що отримавши травму ноги він помер від гангрени, інші ж переконані, що його вбили ударом по голові.

Більш вірогідно звучить друга версія, оскільки Тутанхамон був останнім (дванадцятим) представником XVIII династії. Відомо, що по його смерті царство посів верховний жрець Ейе, одружившись з вдовою Тутанхамона. Через чотири роки престол зайняв воєначальник Хоремхеб, який через 26 років передав владу Рамсесу, засновнику XIX династії.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.