Австралія обмежить кількість іммігрантів Автор: Lesly · Опубліковано: 01.02.2010 16:37 · Розділ: Події у світі

За прогнозами експертів, до середини поточного століття населення Австралії, зросте більш ніж наполовину - до 36 млн. чоловік. Такий значний приріст населення відбудеться в основному за рахунок імміграції.

14 млн. переселенців, які за прогнозами фахівців найближчим часом переберуться жити в Австралію, вирішать проблему старіння населення та перекриють зростаючі витрати на охорону здоров'я, однак, це суттєво ускладнить і без того невтішну ситуацію з перенаселенням міст.

Заселеність Австралійського континенту. Червоним кольором позначено найбільш густозаселені регіони. Фото взято з сайту compulenta.ru
Заселеність Австралійського континенту. Червоним кольором позначено найбільш густозаселені регіони. Фото взято з сайту compulenta.ru

Уейн Свон, міністр фінансів країни повідомив, що до 2050 року показник середньорічного зростання ВВП знизиться до 2,7%, внаслідок того, що кількість австралійців старших 65 до зазначеного періоду подвоїться. Протягом останніх сорока років ВВП зростав у середньому на 3,3%. Очевидно, що з одного боку зростання населення могло б вирішити цю проблему, однак з іншого боку це призведе до катастрофічного збільшення навантаження на інфраструктуру австралійських міст, а також на навколишнє середовище.

Зелений континент завжди гостинно ставився до переселенців, починаючи з 1788 року, коли тут висадилися перші британські колонізатори. Протягом останнього десятиліття цією гостинністю особливо активно користувалися азіатські переселенці, кількість яких за цей період подвоїлася. А тепер на вихідців з Азії припадає половина річної кількості переселенців.

Важливо зазначити, що до цього часу залишається без відповіді найактуальніше для австралійців питання: скільки людей здатний вмістити найменший і найбільш засушливий континент планети. Так, в минулому році впливовий місцевий парламентарій, Келвін Томас, запропонував обмежити чисельність населення Австралії 26 мільйонами.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу